טרקאס סוגרת סבב השקעה של 125 מיליון דולר בהובלת Boyu Capital

יום ב', 2 ביולי 2018

 

טראקס(Trax)הישראלית-סינגפורית, ספקית של פתרונות ראיית מחשב ואנליטיקה עבור תחום הקמעונאות, הודיעה  כי היא השלימה את סבב ההשקעות הגדול ביותר שלה עד היום, עם גיוס של 125 מיליון דולר. את העסקה הובילה Boyu Capital, אחת מקרנות השקעות הון פרטי הגדולות ביותר בסין. DC Thomson, גוף מדיה מוביל מבריטניה, הצטרף גם כן לסבב ההשקעה. חלק מהעסקה תשמש לקניית מניות ממשקיעים מוקדמים בחברה.

טראקס שהמטה שלה שוכן בסינגפור, מחוללת מהפכה בתעשיית הקמעונאות על ידי אספקת מקור יחיד של אמת-מדף עבור יצרני מוצרי צריכה ארוזים(CPG)וקמעונאים.  בין בעלי המניות של טראקס שהוקמה ב-2010: Warburg Pincusו-Investec.

עד היום גייסה החברה בסך הכל כ-235 מיליון דולר, והיא פועלת בלמעלה מ-50 ארצות ומעורבת עם יותר מ- 175 לקוחות. טראקס מספקת פתרונות למדידת ביצועים בחנויות, מדידות שוק ופתרונות מדע נתונים עבור מותגיCPGוקמעונאים, על ידי רתימת פלטפורמת ראיית המחשב המתקדמת שלה לעיבוד תמונות המצולמות בחנויות באמצעות מכשירים ניידים, כדי לספק בזמן אמת תובנות פרטניות ברמת מדף וברמת חנות.

בברית שנחתמה השנה שעברה עם Nielsen- חברת המידע והמדידות הגלובלית המובילה, השיקה טראקס אתShelfIntelligence Suite, כשהיא מציעה למותגים רמה ללא תקדים של תובנות מדף כדי למדוד באופן רציף ולשפר את אסטרטגיית המדף שלהם ואת ביצועיהם. בנוסף לעבודה עם חברותCPGמובילות ברחבי בעולם, טראקס מעורבת היום במספר פרויקטי פיילוט של טרנספורמציה דיגיטלית עםקמעונאים גלובליים, המיועדים לספק מעקב מדפים רציף עם מצלמותIoT (אינטרנט של דברים) אלחוטיות. טראקס אמרה כי היא תשתמש בכספי סבב גיוס אחרון זה כדי להרחיב תמיכה בהתרחבות גלובלית של החברה, ולהאיץ הטמעה של הפתרונות הקמעונאיים שלה בשוק הרחב. מוקד ההתרחבות יהיה בסין, שם כבר יצרה טראקס נוכחות שוק חזקה כשהיא משרתת מותגים גלובליים מובילים.

"אנחנו נרגשים מהצטרפות Boyu Capital  כתומך מרכזי של טראקס לצדWarburg Pincus , בעל המניות הגדול ביותר שלנו", אמר יואל בר-אל, מנכ"ל ומייסד-משותף של טראקס.(בתמונה משמאל) לניסיון ולפתרונות שלהם ביחס לסדר הגודל ולקצב הטכנולוגיה הקמעונאית בסין, יהיה ערך שלא יתואר. הזרקת המימון מ-Boyuתאפשר לנו להאיץ חדשנות מתמשכת של הטכנולוגיות שלנו במרכז מצוינות ראיית המחשב שלנו בתל אביב, ולבדוק הקמת מרכז הנדסה נוסף בסין".

דרור פלדהיים (מימין), המנהל המסחרי הראשי ומייסד-משותף של טראקס, הוסיף, " אנו חוצים נקודת מפנה נוספת בצמיחה הגלובלית שלנו ובמסענו לקידום הטרנספורמציה הדיגיטלית של קמעונאות פיזית. אימוץ הפתרונות והשירותים שלנ מתקדם במהירות הברק בשווקי הליבה שלנו בארה"ב, אירופה, אסיה ואמריקה הלטינית. החבירה עםBoyuוהגישה ממנה אנו נהנים לרשת הרחבה שלהם ולמומחיותם העמוקה, מוסיפות עוצמה אמיתית לקראת מימוש החזון שלנו".