חידושי CES

יום ג', 8 בינואר 2019
כל לאס וואגאס עוברת בימים אלה את חווית התערוכה הגדולה - CES.
 
לפי המציגים בתערוכה - שנת 2019 צפויה להיות בסימן פריצת טכנולוגיית ה-5G אך בדרך כלל ה"חידושים" הם המשך להתפתחויות הקיימות בתחומי הבית החכם, סמארטפונים מתקפלים, דורות מתקדמים  בטלוויזיה, בינה מלאכותית, מחשוב לביש, ה"עוזרים הדיגיטילים", רכב אוטונומי וכדומה .
 
מנכ”לים של חברות תקשורת ענקיות כבר הכריזו על פריסה ראשונית ב-2019 כמו AT&T ו-Verizon ומדברים על המהפכה של רשת הדור החמישי. גם אינטל וקוואלקום קיימו מסיבות עיתונאים בהן הן מדווחות על היוזמות שלהן בתחום.
מאחר שהרשת החדשה עתידה להשפיע על תחומי האוטומוטיב, מובייל, IoT ולא מעט תחומים נוספים, עוד חברות רבות הציגו פיתוחים משלהן שעוסקים ברשת הסלולרית החדשה שאמורה לחולל מהפכה בתחום המידע.
 
ההזדמנות הבאה - בתערוכה ממוקדת המובייל, MWC, שתיערך בברצלונה בסוף חודש פברואר. 
 
הבית החכם בכל מקום
 
התערוכה היא בסימן האופנה שבכל מוצר שהושק בשנתיים האחרונות, מילת הקסם היא עדיין בינה מלאכותית  AI,  נשיא LG ומנכ”לית IBM הם רק חלק מהשמות הגדולים שדיברו על המקום של AI בצרכנות ובארגונים בשנים הקרובות.
 
בנוסף ל המפעילה את אחד הביתנים הגדולים והמושקעים ביותר מחוץ לאולמות התערוכה, חברות רבות מציגות מוצרים לבית החכם. בין אלה מקררים עם צגים, תנורים או אפילו מדיחים חכמים.
 
סמסונג חשפה בתערוכה את תאריך ההשקה של הרמקול החכם שלה, ה-Galaxy Home, ותאשר את השמועות אודות רמקול דומה אך מוזל שמשתמש בביקסבי, העוזרת החכמה של החברה. החברות הרבות שעומדות להציג פתרונות לבתים חכמים צפויות גם לשים דגש מיוחד על אבטחת הבית החכם וטכנולוגיות שונות שידאגו שאף האקר לא ישתלט על הבית מרחוק או יצליח להאזין למה שקורה בו.
 
חברות האלקטרוניקה מנצלות את CES 2019 כדי לשכנע שהשנה היא שנת ה-8K. חברות כמו סמסונג, LG, הייסנס ודומותיהן כבר מדגימות שלל צגים ומסכים תומכי 8K נוספים גם השנה. השאלה היא אם יהיה תוכן מתאיחם עבורם.
 
מחשוב לביש 
 
בשעונים החכמים - אחרי שאפל הצליחה להפתיע את העולם עם מנגנון הא.ק.ג המובנה שלה), חברות נוספות צפויות לנסות להיכנס לתחום המכשור הרפואי הלביש. מאחר שתחום השעונים החכמים עדיין נותר מנומנם, ורצועות הכושר כבר הפכו להיות מוצר זול יחסית, החברות השונות צפויות לנסות לשכנע אותנו שבעזרת המכשירים שלהם אנחנו יכולים לחיות טוב יותר. גם תחום השינה עומד לתפוס לא מעט כותרות במהלך התערוכה, עם הרבה חברות שרוצות לעזור לכם לישון טוב יותר באמצעות רצועות לבישות, מזרנים חכמים ותוספים שיהפכו את השינה שלכם לקצת יותר חכמה ואולי אפילו טובה יותר.
הרכב החכם עוד רגע כאן.
 
רכב אוטונומי
 
תחום הרכב מיוצג גם הוא בהרחבה  בתערוכת CES. לראשונה הוא כבש אולם שלם בתערוכה עם יוזמות רבות בתחום החיישנים והמערכות לרכב האוטונומי. מספר חברות, בהן יאנדקס, מאפשרות לנסות את הרכב המצויד במערכות שלהן ברחבי לאס וגאס ולהתרשם מהפיתוחים בתחום.
 
אחד החידושים המשונים והמעניינים בתחום הרכב ב-CES יגיע דווקא מכיוונה של ניסאן, שעשויה להציג לראשונה לקהל המערבי את ה-Nissan Leaf NISMO RC, מכונית מירוץ חשמלית לחלוטין. כמו כן, מספר חברות עתידות להציג פאנלי מולטימדיה מתקדמים לרכבים ופיתוחים נוספים לרכבים הקיימים שיהפכו אותם להרבה יותר מסתם רכב.