נחנך CityZone – עיר העתיד ושדה ניסויים

יום ה', 21 במרץ 2019
 
בארוע חגיגי הושק CityZone בפארק עתידים תל אביב, מעבדת החדשנות ושדה הניסוי החי הראשון בישראל. בטקס החגיגי השתתפו ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי, נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' יוסף קלפטר, מנכ"ל פארק עתידים תל - אביב שגיא ניב, מנכ"ל CityZone גבי קמינסקי, מנהל מעבדת החדשנות של רנו ניסאן מיצובישי בישראל, אנטואן באסוויל, ליאור פוני, מנכ"ל Dell EMC ישראל
ועוד.
 
לדברי מנכ"ל CityZone גבי קמינסקי: "מטרת המעבדה לאפשר לנו להבין טוב יותר את העתיד של העיר, אילו אתגרים עולים ממנו, וכיצד עלינו לנסות להתמודד עמם, ובכך לקדם פתרונות טכנולוגיים בעיר החכמה. לשם כך נבחר פארק עתידים תל-אביב כזירה האידיאלית למעבדה זו, מעצם היותו אכסניה לתרחישים עירוניים רבים - אלפי מבקרים מדי יום, אלפי כלי רכב, חניונים, אשפה, גינון, פעוטון, מספרה, חדר כושר, ביוב, מדי מים, תאורת רחוב, ועוד.
 
פארק עתידים תל אביב, יחד עם עיריית תל אביב ואוניברסיטת תל אביב, חברו להקמת המתחם, שיחבר בין תושבים, שלטון מקומי, תאגידים גלובליים, וסטארטאפים צעירים, בכדי לקדם ולפתח פתרונות לאתגרים עירוניים. 
שגיא ניב, מנכ?ל פארק עתידים תל אביב: ?פארק עתידים תל אביב הוא אקוסיסטם ייחודי שמחבר, בין אנשים, בין חברות, בין עולמות, בין מגזרים: מוניציפאלי – אקדמי – פרטי, ופרויקט CityZone שהינו שותפות בין עירית תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל אביב ופארק עתידים תל אביב משקף את אותו נקודת מפגש וכן את הבעלות הייחודית של גופים אלו לטובת יצירת ערך ציבורי משמעותי."
 
נשיא אוניברסיטת תל אביב פרופ' יוסף קלפטר, אמר כי: "יזמות וחדשנות הינם ערכים מובילים באוניברסיטת תל אביב אשר מקדמת ערכים אלה בארץ ובעולם ומחברת את האקדמיה לתעשייה בצורה הטובה ביותר והדבר בא לידי ביטוי בדירוג  העולמי של האוניברסיטה בעשיריה הראשונה של יזמים  בוגרים שגייסו הון. פרויקט "סיטיזון" מתכתב עם ערכים אלה של האוניברסיטה אשר מגדירה עצמה כאוניברסיטה יישומית, המקדמת מחקרים בנושאי חדשנות."
 
ליאורה שכטר, מנמ"רית עיריית תל אביב-יפו, מנתה את האתגרים העירוניים המרכזיים, אשר כללה התייחסות להתמודדות עם הבדידות אצל בני הגיל השלישי, ניטור אירועים בטחוניים או מפגעי תברואה משמעותיים מתוך רשת של מאות מצלמות באמצעות מערכת אנליטית, עידוד תחבורה שיתופית באמצעות MaaS (תחבורה כשירות) ותחבורה אוטונומית, והגנת סייבר לעיר החכמה.
רון חולדאי ראש עיריית תל אביב -יפו, הציב אתגר ליזמים, לקדם פתרונות אשר יסייעו בהפחתת השימוש ברכב פרטי, ובמעבר לתחבורה שיתופית וציבורית, אשר בעתיד תהיה גם אוטונומית, ועל כן תוכל לפעול בכל ימות השבוע, ולהפחית את התלות ברכב הפרטי.
 
תכנית הסטארטאפים של CityZone, בהובלת גבי קמינסקי ויעל מלצקי, מאפשרת ליזמים בשלבים יחסית מוקדמים לגשת למעבדה ולפתח טכנולוגיות ופתרונות רלוונטיים לצרכים אמיתיים של העיר, להתנסות עם תרחישי אמת, ונתונים אמיתיים, ולזכות לליווי רציף של לקוחות אמיתיים, מן העירייה ומחברות רב לאומיות השותפות בפרויקט. במסגרתה היזמים זוכים למשרד מאובזר ומסובסד בלב המעבדה, לחניכה על ידי מומחים בתחומים שונים. ביניהם עובדי עיריית תל אביב יפו, חוקרי אוניברסיטת תל אביב, ונציגי חברות ענק רב לאומיות המלווים את היזמים לאורך שנה שלמה ועוד.. כמו כן הם נהנים מגישה לשדה הניסויים התל אביבי לטכנולוגיות עירוניות, על מנת לפתח את מוצריהם על בסיס נתונים וחיישנים של עיר אמיתית.