מגמה של מיזוגים בין ענקיות המחשוב.

יום ד', 3 ביולי 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
מגמה של מיזוגים בין ענקיות המחשוב.
 
חברת ברודקום נמצאת בשיחות מתקדמות לרכישת חברת סימנטק (Cybececurity), כך על פי אנשים המומחים לנושא. הנימוק: רצון להרחבה נוספת של עסקי התוכנה הרווחיים יותר.
 
ברודקום שקלה להגיע להסכם לרכישת חברת הענק האמריקאית  Mountain View, שבסיסה בקליפורניה, תוך מספר שבועות, אך  העיסקה לא יצאה לפועל.
 
ובינתיים נציגי סימנטק ונציג של ברודקום סרבו להגיב על נושא "בתהלך".
 
בעיקבות הידיעות על המזוג מניית סימנטק עלתה ב -22% במסחר  עם סגירה ב-22.10 $, מה שנותן לחברה שווי שוק של כ 13.7 מיליארד דולר. ברודקום ירדה ב -4% בסוף המסחר ונסגרה ב -295.33 דולר, ובכך נתנה ליצרן המוליכים למחצה שווי שוק של כ -118 מיליארד דולר.
 
מה מודיעין בלומברג אומר:
הרכישה הפוטנציאלית של ברודקום בנכס נוסף עם מכירות של 4 מיליארד דולר, היא כנראה העסקה השאפתנית ביותר שלה - סימנטק חסרת המוביליות מאבדת את חלקה, אפילו במגזרי הליבה שלה. מנכ"ל ברודקום הוק טאן יצטרך כנראה לצמצם את עלויות סימנטק באופן אגרסיבי תוך שמירה על יציבות במכירות.
 
אננד סריניבאסאן, אנליסט טכנולוגיה:
העסקה תציג את ההימור הגדול השני של ברודקום בתוכנה, לאחר ההשתלטות של כ-18 מיליארד דולר בשנה שעברה על CA Technologies. עסקה זו גורמת למשקיעים אחדים להביע חשש כי אסטרטגיית הרכישה של חברת ברודקום, של הוק טאן, נמתחה רחוק מדי לאחר שכבר שיחקה תפקיד מרכזי באיחוד בתעשיית השבבים בשווי 470 מיליארד דולר.
סימנטק - אתגרים
סימנטק היא היצרנית הגדולה בעולם של תוכנות בתחום האבטחה, המספקת מוצרים ושירותים ליותר
מ-350,000 ארגונים ו-50 מיליון אנשים, כך על פי הדו"ח השנתי שלה.
 
החברה התמודדה עם רשימה של אתגרים בשנה האחרונה, כולל התחרות הגוברת בתוכנות אנטי-וירוס חקירה פיננסית ועזיבה פתאומית של המנכ"ל שלה.
 
ברודקום לא תהיה יצרנית השבבים הראשונה שתנסה לפרוץ לתחום תוכנות אבטחה. בשנת 2011 רכשה אינטל את חברת McAfee תמורת 7.7 מיליארד דולר. תוכניתה של אינטל היתה להטות חלק מיכולות התוכנה לתוך מעבדי המחשב  המובילים בשוק. אך יצרנית המוליכים למחצה  לא הצליחה בעסקי האבטחה ובסופו של דבר שינתה כיוון ב-2016 במכירה ל-TPG שהעריכה את העסק ב -4.2 מיליארד דולר.
 
תחת טאן, ברודקום יש אסטרטגיה שונה עבור תוכנה. טאן אמר שהוא רוכש "זיכיונות", "קבוצות או עסקים" בחברות שיש להן עמדות שוק בר קיימא באמצעות מנהיגות טכנולוגית.  הוא משקיע בהן כדי לשמור על המנהיגות הזאת, להפעיל אותן כמו חלקים נפרדים של ברודקום, ולא לשלב את המוצרים שנרכשו.
ם.