יותר מ-60% מהארגונים בישראל מאמצים DevOps

יום ב', 11 במרץ 2019

 

הכלכלה הדיגיטלית מעלה את הצורך לספק יישומים איכותיים במהירות גבוהה. הצרכנים דוחפים את העסקים להאיץ את הפונקציונליות של היישומים, ולשפר את חווית השימוש בהם. צורך זה הוא הכוח המניע לפתח, להטמיע ולעדכן מהר יותר יישומים ושירותים. עם הדגש הנוכחי על מהירות לחדשנות ואספקת חווית לקוח מעולה, הופכים כלים וגישות של Agile   ו-DevOps  לברירת המחדל של כל הארגונים.

DevOps  היא תרבות ארגונית ומתודולוגיית עבודה אשר שמה דגש על שיתוף הפעולה והתקשורת בין מפתחי התוכנה לבין שאר אנשי ה-IT. השאלה אינה האם ארגונים צריכים לאמץ, אלא על ביצוע כהלכה של DevOpsופריסתו ברחבי הארגון.

חברת המחקר IDC  ורד האט – חברת פתרונות קוד פתוח, ביצעו מחקר גלובלי שנועד להעריך את מידת התפתחותן של אסטרטגיות ניהול ואוטומציית IT  לאור מגמות מחשוב ענן, DevOpsו  וטרנספורמציה דיגיטלית.

ישראל השתתפה במחקר זה, בו לקחו חלק 100 מנהלי IT, מנהלי תפעול, DevOps, ארכיטקטים של IT  ומנהלי ענן מ- EMEA(אירופה מזרח תיכון ואפריקה).

מהמחקר עולה כי יש הבדלים ברורים בין מדינות במונחי יעדי מימוש DevOps, גישות, ואסטרטגיות השקעות IT. המחקר חושף שיותר מ- 60% מהארגונים בישראל מאמצים עתה DevOps. חדשנות עסקית היא יתרון ברור עבור יותר מ- 66% מהארגונים ב- EMEA, ולא רק ההיבט של יעילות מפתחים.

השגת היעד של מהירות ואג'יליות דורשת שינוי יסודי. השלב הבא של המסע לאג'יליות עסקית, דורש שינוי באסטרטגיות השקעות IT. ארגונים נדרשים לתשתית היכולה לקלוט עומסי עבודה קיימים ואת אלה של הדור הבא, במטרה להאיץ ביצועים ואג'יליות עסקית בדרך בת קיימא. היום, רק שליש מהארגונים ב- EMEAמאמינים כי משאבי תשתית וניהול קיימים שלהם יכולים לענות ביעילות לדרישות העסקיות של שלוש עד חמש השנים הבאות.

בישראל בולטות אג'יליות, אבטחה וקוד פתוח כנקודות מפתח עבור תשתית מוכנה ל- DevOps. החתיכה האחרונה בפאזל המהירות היא אוטומציה, הממלאת תפקיד מרכזי – אם לא המרכזי ביותר, באפשרות של ארגונים לספק ביצועים טובים יותר. קרוב ל- 60% מהארגונים בישראל מציינים אוטומציה כקריטית עבור DevOps. עם 63% מהארגונים המדגישים את הצורך בתוכנות ניהול ואוטומציה חדשות במהלך 18 החודשים הבאים, יש תחושה ברורה שאוטומציה משפיעה באופן חיובי על פרודוקטיביות עסקית.