מאסטרקארד ו-ENEL X יקימו מעבדת סייבר-פינטק בישראל

יום ד', 20 במאי 2020
 
-אג'אי בהלה, נשיא תחום הסייבר והמודיעין של מאסטרקארד "אנו פועלים במרץ לספק חידושים לשוק בדרך מהירה במטרה לצמצם את האיום הגובר של התקפות סייבר"
 
-פרנצ'סקו ונטוריני, מנכ"ל Enel X אנו שמחים על ההזדמנות לעבוד עם סטארט-אפים ישראלים כדי להביא טכנולוגיות פיננסיות חדשניות למיליוני הלקוחות שלנו ברחבי העולם.
 
מאסטרקארד העולמית ו- ENEL X הפעילה בתחום האנרגיה , ישיקו מעבדה חדשה בישראל על מנת להציע פתרונות חדשניים בתחום הפינטק והסייבר עבור מערכות תשלומים ואנרגיה ברחבי העולם. המעבדה תשתף פעולה עם חברות סטארט-אפ ישראליות לבחינה ופיתוח של מוצרים עם דגש על אבטחה דיגיטלית, פלטפורמות פינטק, אימות דיגיטלי והכלה פיננסית.
 
בהמשך לזכייה במכרז של רשות החדשנות (IIA), המעבדה החדשה תוקם בשיתוף עם גורמי ממשל בישראל  במטרה להאיץ את צמיחת האקו-סיסטם של הסטארט-אפים בישראל. המעבדה תוקם בבאר שבע אשר מתוכננת על ידי ממשלת ישראל להיות אחת מבירות הסייבר והפינטק העולמי. המעבדה תקבל רישיון לשלוש שנים וכ-3.7 מיליון דולר מימון ציבורי לכיסוי עלויות ההקמה, תפעול והוכחת פיתוח קונספט עם סטארט-אפים מקומיים.
 
צוין כי מדובר בהשקעה חשובה של מאסטרקארד המחזקת את מחויבותה של החברה לתמוך בחדשנות וטכנולוגיה ישראלית ברמה הלוקאלית, המעבדה מתווספת לפעילות המטה הישראלי של מאסטרקארד בתל אביב, ומעבה את המשך פיתוח תוכנית ה- Start Path העולמית שהינה תוכנית גלובלית אשר תומכת בחברות סטארט-אפ בתחילת דרכן המפתחות פתרונות מסחריים. המעבדה נשענת על הניסיון הטכנולוגי של מאסטרקארד ו- Enel
 
Enel הקימה את מרכז החדשנות הראשון שלה בתל אביב בשנת 2016 אשר מאז הפך לרשת גלובלית של מרכזי חדשנות ומעבדות ברחבי העולם. הרשת העולמית מונה 10 מרכזי חדשנות ו-20 מעבדות שיש ל-Enel ברחבי העולם, כולל בברזיל, צ'ילה, איטליה, רוסיה, ספרד וארה"ב. מאז שיתפה פעולה עם 35 סטארט-אפים מקומיים בתחומים שונים כדוגמת האינטרנט של הדברים, אבטחת סייבר, e-Mobility, אחסון אנרגיה ועוד. בנוסף,  Enel שותפה במעבדת Infralab שמקדמת בדיגיטליזציה של תשתיות, טכנולוגיות בנייה (Contech) ומשתפת פעולה עם 14 סטארט-אפים. הרשת העולמית של Enel, עובדת עם כ-300 סטארט-אפים מכל העולם ובכך מגבירה את חדשנותה בכל היבטי הפעילות הגלובלית.
 
אג'אי בהלה, נשיא תחום הסייבר והמודיעין של מאסטרקארד מציין כי "היום יותר מתמיד ארגונים חייבים לשמור את אבטחת המידע בחזית החדשנות. שיתוף פעולה חדש זה עם שותפינו ועם זירת הסטארט-אפ הידועה של ישראל, יאפשר לנו להביא חידושים לשוק בדרך המהירה ביותר ולצמצם את האיום והעלות הגוברים של התקפות סייבר".
 
פרנצ'סקו ונטוריני, מנכ"ל Enel X מציין כי "המעבדה החדשה תעניק לחברה הזדמנות ייחודית לעבוד עם סטארט-אפים ישראלים כדי להביא טכנולוגיות פיננסיות חדשניות למיליוני הלקוחות שלנו ברחבי העולם. על ידי איחוד כוחות עם שותף כמו מאסטרקארד, נתמוך בסטארט-אפים אלה לפיתוח והפצת פתרונות מהשורה הראשונה בתחום הפינטק והסייבר".