אנרגיה מתחדשת בתערוכת מוני-אקספו

יום ד', 20 בפברואר 2019

ספסלים סולריים שנטענים מהשמש ומטעינים טלפונים ניידים, ועמודים סולריים המטעינים אופניים חשמליים – האנרגיה הסולרית הופכת את העיר למרחב ירוק.

חברת גרינרג'י תציג את המוט הסולרי והספסל הסולרי לראשונה בתערוכה. הספסל הסולרי צובר אנרגיה מהשמש ומאפשר למי שיושב בו להטעין את הטלפון ולהתחבר לנקודת wifi  מקומית באמצעות ראוטר (hot spot), עם החיבור יגיע הגולש לדף נחיתה שמספק מידע רלוונטי אודות סביבתו (מקומות מומלצים לבילוי באיזור ועוד). פיתוח חדשני נוסף הוא המוט הסולרי המאפשר להטעין אופניים חשמליים בכל שלב ביום מבלי להזדקק לחיבור לשקע חשמל. החברה הישראלית מציעה להפוך את המרחבים הציבוריים לירוקים יותר ובאמצעות אנרגיה סולרית מאפשרת פתרונות איכותיים לבעיות קריטיות שמטרידות את כולנו. 

הפיתוחים בתחום האנרגיה הסולרית צוברים תאוצה וכך גם חברת Smart Solar העוסקת בשנים האחרונות ביבוא והתקנה של מערכות אגירה לאנרגיה סולרית וגופי תאורה סולאריים.

את "הפלטות הסולריות" ניתן להתקין על גג של כל בניין או בית, כך שבמהלך היום הן ייצרו אנרגיה מהשמש, בהמשך באמצעות האנרגיה שנצברה ניתן לעשות שימוש בכל מכשיר חשמלי – במקום צריכת החשמל כמו שאנחנו מכירים אותה. בחברה מספרים על פעילות חובקת עולם שכחלק ממנה הם פרסו לאחרונה, משטחים סולריים לייצור אנרגיה באפריקה שאפשרו הקמה של מערכות השקיה בשדות חקלאיים.

ועידת השלטון המקומי לחדשנות MUNI-EXPO תתקיים ב-27-28 בפברואר 2019, ב-EXPO-TLV, גני התערוכה בתל אביב.