חברת MultiPhy נסגרה ועוד פיטורים

יום ה', 20 בדצמבר 2018
 
חברת הסטארט-אפ מולטיפיי (MultiPhy) מנס ציונה נסגרה וכל 40 עובדיה פוטרו - כך נודע לכלכליסט. החברה גייסה כ-30 מיליון דולר ממשקיעים כקרנות ויולה ו-ורטקס וחברת השבבים האמריקאית סמטק
אך מקורותיה הכספיים הדלדלו ולא תוגברו.
ידיעה זו באה במקביל לעוד ידיעות על פיטורים. בין היתר:  סירס ישראל סוגרת את מרכז הפיתוח הישראלי, 80 עובדים יפוטרו, ביטמיין נסגרה, מארוול ישראל מפטרת כ-90 עובדים בארץ, קלרנה סוגרת את מרכז המו"פ בארץ, העובדים קיבלו הצעת רילוקיישן לחוץ לארץ
 
בשיחה עם כלכליסט אמר אבי שבתאי, מנכ"ל מולטיפיי: "החברה נקלעה לקשיים. הזמנו את העובדים לשימוע ואנחנו עדיין מנסים למצא פיתרון. החברה עשתה ניסיון להגיע למצב של גיוס כסף ולא הצלחנו. לתחום שלנו נכנסו הרבה שחקנים גדולים והמשקיעים לא רצו להמשיך להשקיע".
 
מולטיפיי, לשעבר מולטי-פון, נוסדה כתוצאה של מסחור טכנולוגיה שפותחה באוניברסיטת בן גוריון בידי פרופ' דן שדות, ראש המחלקה להנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטה, מי שייסד בעבר את אקסלייט. החברה פיתחה שבב המסוגל להעביר תקשורת בין רכיבים במהירות של 100 גיגה-ביט בשנייה וכבר עובדת על פיתוח טכנולוגיה להעברת תקשורת במהירויות גבוהות פי שניים ואף פי ארבעה.
 
מולטיפיי החלה את פעילותה ב-2007, בפיתוח מוצר לתקשורת ביתית וארגונית, אך בשנים האחרונות עם הצמיחה של שוק הנישה למרכזי נתונים, התמקדה בו. הוא מאופיין בריבוי שרתים כבדים וקצבי תעבורה שמטפסים בהתאמה למספר השרתים, המידע האגור בהם ומספר הפעולות שהם נדרשים לבצע. אך, כאמור, הכסף אזל בקופה והמשקיעים סרבו להוסיף ולממן אותה.