משטרת ישראל מצטרפת ליוזמת No More Ransom

יום ב', 10 באפריל 2017
 
 
 
9 חודשים לאחר השקת No More Ransom -NMR  מצטרפת גם משטרת ישראל – לצד רשויות אכיפה נוספות -  ליוזמת המאבק הבינלאומי בתוכנות כופר.
 
כמו כן, נוספו למיזם כלי פיצוח נוספים שיאפשרו  לקורבנות של תוכנות כופר לקבל חזרה את הקבצים שלהם מבלי לשלם לעבריינים
 
פלטפורמת www.nomoreransom.org זמינה כעת ב- 14 שפות, כולל עברית, ומכילה 39 כלים לשחרור הצפנה. מאז דצמבר, הצליחו יותר מ- 10,000 קורבנות מכל העולם לשחרר את ההצפנה מהמכשירים שלהם הודות לכלים הזמינים בחינם באתר.
 
יוזמת No More Ransom הושקה ביולי 2016 על ידי משטרת הולנד, היורופול, אינטל סקיוריטי ומעבדת קספרסקי, כשהיא מציגה רמה חדשה של שיתוף פעולה בין רשויות אכיפת החוק והמגזר הפרטי ששילבו כוחות כדי להילחם בתוכנות הכופר. מאז השקת הפרויקט, עשרות שותפים מכל העולם חברו למיזם שנולד  סביב ההבנה כי תוכנות כופר הן בעיה עולמית והדרך היחידה לטיפול בהן היא באמצעות שיתוף פעולה בינלאומי.
האתר התרחב וכעת פועל גם בעברית, יחד עם גרמנית, פינלנדית, יפנית, קוריאנית, סלובנית, ספרדית ואוקראינית. שפות אלה מצטרפות אל השפות שכבר היו קיימות באתר: אנגלית, הולנדית, צרפתית, פורטוגזית ורוסית.
שותפים פרטיים וציבוריים חדשים
AVAST, CERT Polska ו- Eleven Paths – יחידת הסייבר של טלפוניקה, הצטרפו לאחרונה ל- No More Ransom - כשהם מעלים את סך השותפים החברים ל- 76. המצטרפים החדשים כוללים את רשויות אכיפת החוק של ישראל, אוסטרליה, בלגיה, האינטרפול, דרום קוריאה, רוסיה, אוקראינה ועוד.