צפרה כץ על השירות החדש של אורקל שמבוסס על Oracle Autonomous

יום ב', 16 באפריל 2018

מאת משה שלו  עורך ראשי SoftNews

 

צפרה כץ, המנכ"לית משותפת של אורקל ואחת הנשים החשובות בתעשיית הטכנולוגיה העולמית קיימה מסיבת עיתונאים במסגרת ביקורה בישראלבביקור כאן נפגשת כץ עם לקוחות בכירים של אורקל ישראל, ככל הנראה כדי לקדם את פתרונות הניהול החדשני  של "שיטפון" הנתונים, שילוב של בינה מלאכותית AIבכל פתרונות החברה ואחסון מתקדם בענן.

הדוברת התייחסה לזמינות של השירות החדש של אורקל שמבוסס על  Oracle Autonomous Database, בסיס הנתונים האוטונומי החדש והמהפכני המשולב בענן - Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud, שירות הענן הכולל את בסיס הנתונים הראשון מסוגו בעולם שמתאפיין בהנעה עצמית, אבטחה עצמית ותיקון עצמי, עושה שימוש בבינה מלאכותית -Machine learning  לצורך ניתוח ואבטחת ביצועים, אבטחה וזמינות אמינה, וזאת ללא התערבות אנושית ובמחצית העלות של Amazon Web Services.

צפרה ציינה כי באמצעות Oracle Database 18c, הדור הבא של מסד הנתונים המוביל בתעשייה, מערכת Oracle Autonomous Database Cloud  מציעה אוטומציה כוללת המבוססת על למידה ממוחשבת ומבטלת שגיאות אנושיות, וצורך בכוונון ידני.

מדובר במסד נתונים כולל שדרוגים אוטומטית, כולל עדכוני אבטחה ללא חלון השבתת  הפעולה הנדרש. פרושו שלך דבר 99.995% אמינות וזמינות.

מסד הנתונים גם צורך פחות מחשוב ואחסון בגלל כושר לימוד מכונה ודחיסה אוטומטית. 

בשילוב עם חסכון בצורך של ניהול ידני, אורקל מציעה  חיסכון בעלויות גדול ביותר.

אורקל גם משיכה לקדם את מערכת הניהול הייחודית שלה לניהול משאבי הארגון - ERP

כל הנתונים הללו עושים את Oracle Autonomous Database מכשיר חיוני למגוון שימושים בתעשייה, במסחר וקמעונאות, רכש, לוגיסטיקה ניהול משאבי אנוש וכספים ועוד.

צפרה כץ ציינה את ההערכה הרבה שרוכשת הנהלת אורקל בראשות לארי אליסון לישראל כמדינה של סטארט-אפ, יזמות וחדשנות.

היא הבטיחה כי אורקל תגדיל את השקעתה כאן במחקר ופיתוח תוך גיבוש מרכז פיתוח גדול.

בתשובה לשאלות אמרה צפרה כץ כי לדעתה הן על הספקים והן על המשתמשים להתייחס במלוא הרצינות להתנהלות של אגירה ומסירת מידע , חשיפה  אישית ופגיעה בפרטיות. אבל אין כל צורך ברגולציה ממשלתית לצורך כך.

עוד הסתייגה צפרה כץ מתופעת הביטקוין ודומיו ואמרה כי זהו הליך ספקולטיבי עתיר דרישות אנרגיה, מסוכן, לא מגובה ולא יציב.

בתמונה: עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל (מימין), צפרה כץ, מנכ"ל אורקל ואילן שפיגלמן, סמנכ"ל שיווק