הסכם שתפ בין רשות החדשנות לקבוצת WIPRO ההודית

יום ד', 6 במרץ 2019
 
 
 
קבוצת WIPRO ההודית ורשות החדשנות מדווחת על חתימת הסכם, במטרה לקדם שיתוף פעולה עם חברות סטארט-אפ ישראליות. ד"ר עמי אפלבאום, יו"ר רשות החדשנות, וגוני לצטר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של WIPRO גבעון, יכריזו על ההסכם במסגרת "כנס שיתופי פעולה בתחום החדשנות ישראל-הודו", בתל-אביב ביוזמת רשות החדשנות, משרד המדע והטכנולוגיה ההודי ושגרירות הודו בישראל.
 
קבוצת וויפרו, שנוסדה ב-1945, עוסקת במגוון תחומים, ובהם טכנולוגיית מידע וייצור תעשייתי, ומחזור עסקיה עולה על 10 מיליארד דולר. מטה הקבוצה שוכן בעיר בנגלור ובראשה עומד מר עזים פרמג'י, הנחשב ל"קיסר תעשיית ה IT ההודית". גבעון, המעסיקה כ- 300 עובדים באתרי הייצור שלה בקרית ביאליק וסמוך לעיר סיאטל נרכשה על ידי קבוצת וויפרו לפני כשנתיים, והיא מהווה את אחת מההשקעות ההודיות הישירות המשמעותיות ביותר שבוצעו בישראל בשנים האחרונות.
 
ד"ר עמי אפלבאום, יו"ר רשות החדשנות: "שיתופי פעולה עם תאגידים הודים בינלאומיים כדוגמת וויפרו, אשר מובילים פעילות טכנולוגית משמעותית בהודו ובעולם, טומנים בחובם הזדמנויות עסקיות רבות המבוססות חדשנות. הקשרים בין המדינות הם מצוינים ויש מקום להגביר את המאמץ ההדדי והסיוע שרשות החדשנות מעניקה בישראל לצד פעילות בשוק הפרטי בהודו. פעילות זו מקדמת את האינטרסים של החברות הישראליות ותורמת למימוש הפוטנציאל המסחרי וההיצע האדיר הקיים לשיתופי הפעולה בכלכלה הצומחת בעולם".
 
לדברי גוני לצטר, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של וויפרו גבעון, "כחלק בלתי נפרד מפעילותה העסקית הענפה והגלובלית, קבוצת וויפרו משקיעה משאבים ניכרים בחדשנות טכנולוגית, לרבות מעבדות חדשנות ייחודיות בקמפוס המרכזי שלה בעיר בנגלור ובעמק הסיליקון בארה"ב. כשנתיים לאחר שביצעה את השקעתה הראשונה בישראל, וויפרו מעוניינת להמשיך ולבסס את שיתוף הפעולה שלה עם הכלכלה הישראלית, בדגש על חדשנות, וההסכם עם רשות החדשנות מהווה עבורה ציון דרך חשוב".