מנכל אינטל פורש מתפקידו בעקבות מערכת יחסים עם עובדת

יום א', 24 ביוני 2018

 

YouToo?
 
בריאן קרזניץ', שניהל את חברת אינטל מאז מאי 2013, יוחלף בידי סמנכ"ל הכספים רוברט סוואן על רקע יחסים "לא הולמים" עם עובדת בחברה.. יחסיו עם העובדת נחקרו במשך תקופה ארוכה והתגלו כמנגדים לנהלי ענקית המעבדים. בתקופת כהונתו הוביל את החברה לתחומים חדשים כרכב אוטונומי, וביצע מהלכים מפתיעים כשותפות עם AMD
 
עתה אושר רשמית כי מנכ"ל אינטל, בריאן קרזניץ', פורש מתפקידו - כך הודיעה החברה שקבעה כי  פרישתו בוצעה בעקבות חקירה פנימית של החברה על רקע מערכת יחסים שניהל הבכיר עם עובדת שלו.
 
דירקטוריון אינטל מינה את סמנכ"ל הכספים של החברה, רוברט סוואן, למחליפו הזמני. אינטל ביצעה חקירה של יחסי קרזניץ' עם העובדת, שבוצעה בסיוע גורמים בתוך החברה ומחוץ לה. ממצאי הבדיקה גילו שמערכת היחסים של המנכ"ל היוותה הפרה בולטת של נהלי החברה, מה שהוביל לפרישתו. 
 
"חקירה מתמשכת, שבוצעה בידי מועצה פנימית וחיצונית, אישרה שבוצעה הפרה של מדיניות מניעת היחסים הבין אישיים באינטל, אשר תקפה לכל מנהליה", מסרה החברה בהודעה לעיתונות. "הדירקטוריון מצפה מכל עובדי החברה לכבד את ערכיה וקודי ההתנהגות בה, ולכן קיבל את התפטרותו של מר קרזניץ'".
 
"הדירקטוריון מאמין באסטרטגיית החברה ובטוח שבוב סוואן יוכל להוביל את החברה בזמן שנחפש מנכ"ל קבוע", אמר ל-CNBC אנדי בריאנט, יו"ר דירקטוריון החברה.
 
קרזניץ' החל את דרכו באינטל ב-1982, ובמאי 2013 מונה לתפקיד המנכ"ל. הוא הוביל את הפיכת ענקית השבבים מחברה שממוקדת בפעילות ה-PC לגווניה לחברה שמתמקדת בפלטפורמות מידע חדשות, 
אינטל שלאחר ימי קרזניץ' שונה מזו של ימי קודמו ונפגעת מקנסות כבדים בגין הפרת חוקי הסחר ההוגן.
 
יהיה עליה לעבור מהפכה שתחייב מעבדים יעודיים חזקים - התחום בו מצטיינת אינטל. לצד עולם הרכב האוטונומי, השקיעה אינטל גם בפיתוח תשתיות עבור כלי טיס אוטונומיים ורובוטים אחרים, אשר הודגמו מפעם לפעם לצד קרזניץ' על במות אירועים גדולים כ-CES.