וואטסאפ נגד זיפנים ורמאים.

יום ה', 6 בספטמבר 2018

וואטסאפ  בא להגן עלינו נגד זיפנים ורמאים.

וואטסאפ הודיעה כי תתחיל להוסיף תווית "לינק חשוד" לחלק מהלינקים שנשלחים בפלטפורמה ועשויים לסכן את המשתמשים. לפי אתר החברה, תווית האזהרה עשויה להופיע כאשר הלינק שנשלח מכיל צירוף תווים שנחשב יוצא דופן. וואטסאפ מסבירה כי מפיצי ספאם משתמשים באותיות משפות אחרות שדומות לאותיות בשמות אתרים מוכרים, כדי לגרום ללינקים להיראות לגיטימיים - כשלמעשה הם מובילים לאתרים מזיקים.

החברה ממליצה לבחון את תוכן ההודעה שמכילה לינקים, וללחוץ על התראת "לינק חשוד" כאשר זו מופיעה. לאחר הלחיצה תופיע הודעה שמדגישה את התווים יוצאי הדופן שבהודעה,

המשתמש יוכל לבחור אם ללחוץ על הלינק בכל זאת או להתעלם ממנו. החברה הדגישה כי אינה יכולה לראות את תוכן ההודעות המועברות בשל ההצפנה מקצה לקצה של הצ'אט, וכי הבדיקה האוטומטית של הלינקים נערכת על המכשיר של המשתמש.

כדוגמא להתחזות: בסוף החודש שעבר הודיע הביטוח הלאומי כי בוואטסאפ וברשתות החברתיות הופץ לינק לאתר מתחזה שביקש מהגולשים לענות על סקר קצר, כדי לבדוק אם הם זכאים למענק כספי. נשלחו גם הודעות דומות שמתחזות לגופים מסחריים ומכילות הצעות כספיות שקריות שונות. המשותף לכל המקרים הוא הניסיון להוביל את מי שלוחצים את הקישורים לאתרים מזויפים, שבהם הם נדרשים להזין פרטי אשראי, על-מנת שנוכלים יוכלו לעשות בהם שימוש.