ראשי הי-טק מערערים על חוקי הגבלת ההגירה על ידי טראמפ

יום א', 19 בינואר 2020
 
יותר ממאה חברות אמריקאיות, כולל המובילות בהי-טק קוראות לבית משפט פדראלי לדחות את הוראות  ממשל טראמפ, שעל פי הדיווחים יקלו על הממשלה לדחות בקשות  ויזת עבודה והגירה על בסיס הכנסה אישית של הפונה.
 
במסמך לבית המשפט לערעורים של ארה"ב  טוענת הקבוצה כי כלל המגבלות על כניסה  יוצרים "מכשולים מיותרים" עבור מהגרים המעוניינים להגיע לביקור או עבודה או להישאר בארה"ב. הם טוענים שהרגולציה "תאט את הצמיחה הכלכלית, תמנע את התרחבות העסקים ותפר את האמונה בערכי הליבה האמריקניים."
 
את התביעה מוביל Boundless, סטארט-אפ המסייע ללקוחות לנווט במערכת ההגירה האמריקאית, והיא נחתמה בין היתר על ידי מיקרוסופט, טוויטר, רדיט, לינקדאין ואחרים.
 
באוקטובר 2019, שלושה בתי משפט פדרליים חסמו את הממשל לאכוף את כללי  מניעת הגירה  לפני שנכנסו לתוקף. עתה משרד המשפטים מבקש מבית המשפט העליון לבטל את הצעדים באכיפת הכלל בזמן שתהליך הערעור מתנהל בבית המשפט.
 
קן קוצ'ינלי, המנהל בפועל של שירותי אזרחות והגירה אמריקנית, אמר: "הנשיא טראמפ הבטיח לעם האמריקני לאכוף את חוק ההגירה הוותיק הקיים לאורך שנים. נבחן היטב את הנושא עתה בקליטת פונים חרוצים המחפשים הזדמנות בארצות הברית. נקדם אידיאלים ארוכי שנים והצלחה של מהגרים. "