ניו יורק מצטרפת למאבק נגד אובר

יום ד', 27 בספטמבר 2017

מאת משה שלu עורך ראשי SoftNews

 

שבוע לאחר שלונדון עברה לביטול רישיון ההפעלה של חברת אובר טכנולוגיות, החברה והמתחרים האלקטרוניים שלה  מזיעים בחום בניו יורק, כאשר פקידי העירייה נוקטים במהלכים להסדרת השליטה בתעשיית תחבורת המוניות..
 
מועצת העיר שוקלת מחקר של שישה חודשים על ההשפעה של אובר על העסק המסורתי של מוניות בצבע צהוב שכן  הפקת  רשיונות להפעלת מוניות - ירדה ב-90 אחוז בארבע השנים האחרונות.
 
בעלי המדליון הרשמי אומרים כי העיר לא הייתה מתירה לחברות כמו אובר ולפט לפעול בניו יורק מבלי שישאו באותן אגרות ותקנות.
בעלי המוניות דורשים מהפקידים להציל את התעשייה שלהם. הם מעודדים על ידי המהלך של לונדון לאסור על 40,000 נהגים של אובר תוך האשמה בכישלונות החברה לעשות בדיקות נאותות הנהג הנהג.
 
הניסיון האחרון להסדיר את החופש  של Uber הסתיים קשות עבור ראש העיר ביל דה בלסיו, שלא הצליח להגביל את נוכחותם ההולכת וגדלה של הרכבים ברחובות סתומים במנהטן. ראש העיר נסוג לאחר שאובר ניהלה קמפיין טלוויזיה ומדיה חברתית של מיליוני דולרים, שהאשיo אותו בהעדפת  מהגרים שנהגו במונית מורשית, שראש העיר ראה בהם חלק מהבסיס הפוליטי שלו.
 
בין הקורבנות מהעלייה של Uber. חברת מדליון פיננסיאל קורפ, חברה ציבורית המתמחה במימון מדליית מוניות, שראתה שהמניה שלה ירדה ל -2.13 דולר, מרמה גבוהה של 17.74 דולר בחודש נובמבר 2013.