דויטשה בנק יאמץ את טכנולוגית הבינה המלאכותית הישראלית

יום ד', 21 בנובמבר 2018
 
 
קבוצת DWS, זרוע ההשקעות של דויטשה בנק המנהלת נכסים בשווי של כ- 700 מיליארד דולר, הכריזה כי תאמץ את טכנולוגית האינטליגנציה המלאכותית של חברת SkyLine AI הישראלית כדי לנהל את השקעות הנדל"ן שלה.
זו הפעם הראשונה בה גוף פיננסי גלובלי ותיק משלב בינה מלאכותית בלב תהליך ההשקעה, דבר המסמל את תחילתו עידן חדש בעולם הפיננסים.
גיא ציפורי מייסד ומנכ"ל חברת SkyLineAI: "שוק הנדל"ן נמצא על סף שינוי מערכתי וגופים שיהיו זריזים מספיק בכדי לאמץ אסטרטגיות וטכנולוגיות חדשות, יהיו אלה שישלטו במציאות הכלכלית החדשה".
 
 
 
מייסדי סקיליין AI: משמאל לימין: עירי עמירב, גיא ציפורי, אמיר לייטרסדורף ואור הילטש
 
בתוך כך, DWS Group, זרוע ההשקעות של תאגיד דויטשה בנק (Deutsche Bank AG) הודיעה  על שותפות עם חברת סקיליין Skyline AI) AI) הישראלית ואף על השקעתה בחברה. SkyLine AI, של היזמים גיא ציפורי, אמיר לייטרסדורף, עירי עמירב ואור הילטש הינה חברת טכנולוגיה המנהלת השקעות נדל"ן באמצעות בינה מלאכותית. המערכת של החברה מנתחת באופן רציף יותר מ-130 מקורות מידע ומאפשרת לאתר בזמן אמת הזדמנויות להשקעה שלא נוצלו ואף לחזות סיכון, תשואה וערך עתידי של נכסים ברמת דיוק גבוהה ביותר.
השותפות אסטרטגית עם החברה הישראלית תאפשר לחברת דויטשה בנק (בין 20 הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם) להשתמש בטכנולוגיה של חברת סקיליין כדי לטייב את ביצועי השקעות הנדל"ן הרבות שלהם. בנוסף, כאמור, DWS אף תשקיע בחברת סקיילין AI עצמה.
 
חברת סקייליין AI היא חברת טכנולוגיה החוברת לגופי נדל"ן.
לדביר החברה, השותפות האסטרטגית החדשה תזניק קדימה את שתי החברות: DWS הידועה במומחיותה כמנהלת השקעות בנדל"ן כבר 45 שנה תהנה מעליית מדרגה בתהליך ההשקעה שלה בעזרת טכנולוגית הבינה המלאכותית. חברת סקייליין AI תהנה מהידע הרב של DWS והמידע שברשותה, ותעזר בחטיבת המחקר של DWS כדי להמשיך ולפתח את הטכנולוגיה שלה.