מאגרי אלקסה פוגעים בפרטיות

יום ה', 4 ביולי 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
 
אם יש לך חששות לגבי שימוש בפרטים אישיים שלך  על ידי ענקי המחשוב אתה לא טועה.
הפעם על שולחן הביקורת:  Alexa. גם אחרי שאמזון שלחה תשובות לסנטור אמריקני, שהיו לו שאלות על איך הענק הטכנולוגי שומר על נתונים קוליים ותמלילים, המחוקק עדיין מודאג לגבי נוהלי הפרטיות של אלקסה.
 
הסנאטור כריס קונס, דמוקרט מדלאוור, שלח מכתב למנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס בדרישה לתשובות על מאגרי אלקסה, וכמה זמן הם  שומרים על הקלטות קול ותמלילים, כמו גם על מה נעשה שימוש בנתונים. המכתב הגיע לאחר דו"ח של  חברת המידע CNET שגילה כי באמזון נשמרים תמלילים של אינטראקציות עם Alexa, גם לאחר שאנשים מחקו הקלטות קול.
 
המועד האחרון לתשובות היה 30 ביוני, וסגן נשיא מדיניות הציבור של אמזון, בריאן Husman, שלח תגובה ב -28 ביוני. במכתב, האוזמן אומר כי אמזון שומרת על תמלילים והקלטות קול ללא הגבלת זמן, ורק מסירה אותם אם הם נמחקו ידנית על ידי משתמשים.
 
Husman גם ציין כי "באמזון יש מאמץ מתמשך כדי להבטיח שתמלילים לא נשארים במערכות האחסון האחרות של Alexa." אבל יש עדיין רשומות מכמה שיחות עם Alexa כי אמזון נוטה לא למחוק, גם כשאנשים מבקשים להסיר את השמע.
 
אנליסטים  אומרים כי חששות לשבירת הפרטיות אינם מוגבלים רק לעוזרי קול, אלא  לגבי טכנולוגיה חכמה הפורצת לתוך פריטים ביתיים יותר כמו דלתות ומנעולים. חברות הטכנולוגיה לא תמיד מדווחות  איזה סוג של נתונים נאגרים ומה עושים בהם.
 
"העם האמריקני ראוי להבין כיצד הנתונים האישיים שלהם נמצאים בשימוש על ידי חברות טכנולוגיה, ואני אמשיך לעבוד עם צרכנים וחברות כדי לזהות כיצד להגן בצורה הטובה ביותר על המידע האישי של האמריקנים", אמר סנטור קונס בהצהרה.
 
במכתב התשובה לסנטור קונס, אמזון ציינה כי עבור בקשות מ-Alexaי לעיסקה, כמו הזמנת פיצה או משקה ברד, לאמזון מיומנות לשמור תיעוד של העסקה. כלומר, יש רקורד של כמעט כל רכישה שתבצע עם Alexa של אמזון, אשר יכול להיחשב מידע אישי.