חברת הסחר האלקטרוני עליבאבא נכנסת למזון

יום ו', 26 במאי 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

תחום אספקת המזון לאוכלוסיה המתרבה, מעסיק מאד את ממשלת סין ויזמיה. עתה נכנסת למשחק זה הכולל בין היתר יצור מזון על משטחי צמיחה בים,  החברה הגדולה של סחר אלקטרוני קבוצת Alibaba אחזקות בע"מ והשירותים הפיננסיים שלה שותפים בתוכנית להוביל סבב השקעה של לפחות 1 מיליארד דולר בחברה הסינית   Ele.me, אחד השחקנים הגדולים ביותר במתחם הסיני הצפוף של יצור ומשלוח מזון.

המימון מ- Alibaba ו- Ant Financial יקדם את Ele.me משווי  -5.5 מיליארד דולר ל -6 מיליארד דולר ויעזור לה להתחרות עם שירותי יצור ואספקת מזון פעילים.
 
 
עם השלמת העסקה, היא תיצור את  החברה השניה בגודלה של המדינה ביצור ושילוח מזון, גם  באינטרנט.
 
המימון עבור Ele.me מדגיש כיצד זרימת הון סיכון בסין נותרת גמישה למרות ההאטה הכלכלית של המדינה: השקעות הזנק עלו ב -40% ל -6 מיליארד דולר ברבעון הראשון, כך מעריכה חברת CB Insights.
 
 
 
בעוד עסקי הסחר האלקטרוני והמסירה ברחבי העולם נאבקים על רווחים, שתי חברות האינטרנט הגדולות של סין מראות כיצד  שירותים לפי דרישה משתלמים כולל שירות התשלומים המקוון שלהם ובכלל זה משתלם. הגידול  ביצור ובעסקאות המזון והמסעדות המקומי שעולה גם על מגזרים קמעונאיים רבים אחרים בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.
 
Alibaba היא כבר בעלת המניות הגדולה ביותר של Ele.me, שהיא משתמשת בה כדי להשלים שירות נפרד בשם Koubei המספק הזמנות למסעדות וטיפולי ספא.