מהפך הכל קשור של סמסונג

יום ש', 4 בינואר 2020
סמסונג ערכה הכרזה נועזת ומתחייבת שתוך חמש שנים, כל מוצר של סמסונג יהיה מחובר לאינטרנט,  לא רק שהטלפונים והטלוויזיות שלה יהיו חכמים, אלא גם מכונות הכביסה, התנורים ומכשירי האלקטרוניקה האחרים.
 
כבר  ב- CES בשנה שעברה אמר סגנית המנכ"ל קים כי לסמסונג יש "חזון נועז לקחת חצי מיליארד מכשירים שאנו מוכרים מדי שנה ולהפוך אותם מחוברים ואינטליגנטים."
 
סביר להניח כי קים לא תעמוד על הבמה ותגיד שסמסונג הצליחה להשיג את המטרה הזו, אך החברה יכולה במשהו חדשני עוד יותר לחלוק: תוכנית חדשה, בעלת בינה מלאכותית חשאית בשם Neon.
 
כבר לפני חמש שנים, "היינו ברמה הגבוהה ביותר לאינטרנט של הדברים ובאמונה שלכל דבר יש חיישנים", אמרה אנליסטית בחברת קרוליינה אסטרטגיות, קרולינה מילנסי. "מה שחשוב יותר הוא מה שהדברים המחוברים מאפשרים לך לעשות."
 
"סמסונג היא בין ענקיות הטכנולוגיה שהפעילו דחיפה גדולה להפוך את המכשירים שלנו לחכמים יותר. מה שמכונה האינטרנט של הדברים, או IoT, מימוש הרעיון שכל מה שסביבנו צריך לתקשר ולעבוד יחד. המטרה היא להקל על החיים, לאפשר לנו לעשות דברים כמו לסגור את דלתות המוסך כשאנחנו לא נמצאים או לקבל התראה מהמקררים שלנו כשאנחנו מחלב. אך רבים מהמכשירים שלנו עדיין לא מדברים זה עם זה, ולעתים קרובות הם לא חכמים כמו שהובטח."
 
"כיום, הרוב של מכשירי סמסונג מכיל קישורי Wi-Fi ו- Bluetooth, אך מסתבר שדברים מסוימים, כמו מכשירי חשמל ביתיים שונים, אינם צריכים להיות מחוברים לאינטרנט כלל. והדברים המחוברים צריכים להסתדר עם זה בצורה חכמה יותר. לא מספיק שלמכשירים יש חיבורי Wi-Fi ו- Bluetooth. הם גם צריכים להיות מסוגלים לעשות דברים שבעצם עוזרים למשתמשים.
 
כאן נכנסת ההודעה המרכזית  של סמסונג לשנת 2020: יוזמה חדשה של בינה מלאכותית מסתורית בשם Neon. מעט ידוע על התוכנית מעבר לכך שהיא מנוהלת על ידי Pranav Mistry, מנהל המחקר של סמסונג, אשר באוקטובר מונה למנכ"ל הטכנולוגיה ומעבדות המחקר המתקדמות של סמסונג במעבדה (STAR Labs).