אמזון גם בבנקאות

יום ו', 26 בינואר 2018

עוד העולם בוחן בחשדנות מה את  החנות הפיזית  "ללא קופאיות" שפתחה אמזן בסיאטל ארצות הברית וכבר יש לנו  עוד יוזמה שלה. 

במקומות כגון הודו ומקסיקו, מציעה אמזון שירותי תשלום ייחודיים ופונה לחברות סטארט-אפ מקומיות מתחום הפינטק במטרה להשקיע בהן או לרכוש אותן.

כך מדווח שירות סי.בי. אינסייטס (CB Insights).

 

אמזון  מפעילה בהודו שירות המאפשר ללקוחות להטעין כסף לתוך ארנק דיגיטלי. בנוסף, ביצעה אמזון השקעות או רכישות של מספר סטארט-אפים במדינה, ובכללם אמוואנטאג' פיימנטס (Emvantage Payments ) ובנק באזאר (BankBazaar) ובמקסיקו היא מפעילה שירות תשלומים המשמש תחליף לכרטיס אשראי או דביט.

 

תעשיית הפיננסיים חוששת מהחדירה של אמזון וחברות טכנולוגיה נוספות לטריטוריה שלה. קיית' נורייקה (Keith Noreika), המנהל בפועל אשתקד של הרגולציה לבנקים בארה"ב, אמר  כי הגיע הזמן לבחינה מחודשת של ההפרדה בין מסחר לבנקאות. כמעט מחצית הבנקים ואיגודי האשראי רואים בחברות הטכנולוגיה "איום ממשי". זאת על פי סקר אינפוסיס פינקל (Infosys Finacle) של 300 בנקאים.

צוין כי "בידי אמזון, גוגל ופייסבוק התחלות לשירותי תשלום מלקוחות פרטיים ולהלוואות – הנתונים הטכנולוגים והקשר עם הצרכן". 

על רקע הרחבת פעולותיה מחפשת חברת אמזון מקום נוסף למטה מרכזי שלה


.

אמזון – עכשיו גם בנק

למרות החששות של תעשיית הפיננסים, אמזון כבר החלה להציע שירותי בנקאות: בהודו היא מאפשרת שירותי תשלום ייחודיים ובמקסיקו היא מפעילה שירות תשלומים המשמש תחליף לכרטיס אשראי

שירות כלכליסט13:1225.01.18

וול סטריט חוששת מהיום שבו תצטרך להתמודד עם "בנק אמזון", אולם מהלכים לאחרונה מצד ענקית השופינג הדיגיטלי מראים סימנים שכבר עתה היא נעה בכיוון זה בדיוק.

 

במקומות כגון הודו ומקסיקו, מציעה אמזון שירותי תשלום ייחודיים ופונה לחברות סטרטאפ מקומיות מתחום הפינטק במטרה להשקיע בהן או לרכוש אותן. זאת על פי דו"ח של סי.בי. אינסייטס (CB Insights) שצפוי לצאת היום (ה'). אמזון כבר עתה מפעילה בהודו שירות המאפשר ללקוחות להטעין כסף לתוך ארנק דיגיטלי. בנוסף, ביצעה אמזון השקעות או רכישות של מספר סטארט-אפים במדינה, ובכללן אמוואנטאג' פיימנטס (Emvantage Payments ) ובנק באזאר (BankBazaar) ובמקסיקו היא מפעילה שירות תשלומים המשמש תחליף לכרטיס אשראי או דביט.

 

 

בנק אמזון בהודובנק אמזון בהודו צילום: amazon india

 

תעשיית הפיננסיים חוששת מהחדירה של אמזון וחברות טכנולוגיה נוספות לטריטוריה שלה. קיית' נורייקה (Keith Noreika), המנהל בפועל אשתקד של הרגולציה לבנקים בארה"ב, אמר בנובמבר כי הגיע הזמן לבחינה מחודשת של ההפרדה בין מסחר לבנקאות. כמעט מחצית הבנקים ואיגודי האשראי רואים בחברות הטכנולוגיה "איום ממשי". זאת על פי סקר אינפוסיס פינקל (Infosys Finacle) של 300 בנקאים.

 

אמזון סירבה להגיב.

 

"בידי אמזון, גוגל ופייסבוק שני פריטים בעלי חשיבות קריטית בכל הנוגע לשירותי תשלום מלקוחות פרטיים ולהלוואות – הנתונים והקשר עם הצרכן". כך על פי ברנדן וואלאס (Brendan Wallace), מייסד ומנהל שותף בפיפת' וול ונצ'רס (Fifth Wall Ventures ). "מחויב המציאות שחברות אלו ינסו לחדור עמוק יותר לתוך תחום הפיננסיים כדי להפוך יתרון זה לרווח".