זגזוגי אמזון במשלוחים חינם

יום ב', 23 ביולי 2018

אמזון ממשיכה לשגע את הלקוחות שלה.

תחילה הודיעה כי משלוח סחורותיה לארץ יהיה בחינם,לאחר מספר ימים ביטלה הודעה זו.ועתה שוב חידשה את המשלוח חינם למעט לגבי מוצרים גדולים וכבדים.

המדובר במשלוח חינם של מוצרים שמחירם מעל 75 דולרים.

אז מהו המצב נכון לרגע כתיבת הידיעה:

מה המצב כרגע לגבי זגזוגי אמזון  במשלוחים חינם:

איך אפשר לקצר מהלכים כדי להגיע לרשימת המוצרים שנכללים במבצע שילוח חינם לאור העובדה שלא כל המוצרים באמזון נכללים במבצע האטרקטיבי ? 

הדרך הקלה ביותר והנכונה ביותר היא להגדיר איזה מוצר אנחנו מחפשים ואז כל מה שצריך לעשות הוא להכנס לדף הראשי של אמזון, לכתוב בשורת החיפוש את המוצר אותו אנו מחפשים (לדוגמה גריל פחמים) ולהתחיל לסנן תוצאות.

סינון התוצאות של אמזון הוא פשוט.

בצד שמאל של המסך מופיע סרגל הסינון המאפשר סינון תוצאות מהיר ומדויק. דבר ראשון בוחרים בקטגוריה הנכונה ביותר למוצר אותו אנו מחפשים (לרוב היא תהיה ראשונה לפי רלוונטיות), לאחר מכן נסמן סינון לפי משלוח לישראל ( Ship to Israel ) ולבסוף נבחר מרשימת המוכרים בסרגל את Amazon.com  .

ניתן להמשיך לסנן עוד מוצרים לפי מותגים, טווח מחיר ומאפיינים נוספים. יש לציין כי הסינון הזה אינו מושלם, מאחר ויש מקרים בהם מוצר אחד נמכר על ידי מספר חנויות פרטיות מלבד אמזון ויכול לקרות מצב שאמזון לא שולחת מוצר מסוים לארץ, אבל חנות אחרת כן ולכן המוצר עדיין יופיע לנו ברשימה.

כיצד ניתן לדעת האם מוצר נשלח בחינם לארץ, האם צריך לעבור את תהליך הקנייה להגיע למסך התשלום ?

לא , היתרון באמזון ארה"ב הוא שבמידה ומוצר נשלח לארץ, מחיר המשלוח והמסים הצפויים יהיו רשומים בדף המוצר

חשוב מאוד לוודא שהמוכר הוא אמזון כספק  ישיר  (SHIPS FROM AND SOLD BY AMAZON.COM ) כתנאי הכרחי להטבת משלוח חינם.

מה בכל זאת צריך עדין לשלם בכל הקשור למע"מ ומיסים נוספים?

היתרון באמזון על פני אתרי סחר אחרים הוא שהמחיר אותו תשלמו בקופה הינו המחיר הסופי בהחלט עד פתח ביתכם והוא כולל בתוכו גם את תשלום המסים הנדרשים בארץ בצורה של פקדון. כלומר, לא משנה מה יקרה בדרך (דרישות לאישורים, בדיקות בטחוניות וכו...) המחיר אותו שילמתם הוא המחיר הסופי בהחלט. בנוסף, מאחר ואמזון אינם מעודכנים באופן שוטף בחוקי המיסוי של כל מדינה ומדינה יכול להיות מצב בו נדרשנו לשלם פקדון  בסך גבוה מהנדרש בארץ בפועל, למשל 30% על מוצר אשר חייב רק במע"מ 17%. במקרה כזה, הסכום הנותר יוחזר לנו לאחר כחודשיים באופן אוטומטי.

האם זה מבצע שמיועד רק ללקוחות אמזון פריים?

המבצע פתוח לכלל הלקוחות, ללא תלות במנוי פריים.

במקרה של תשלום המשלוח בכל זאת דמי משלוח בסיסיים עולים 12-8 דולר (עודכנו כלפי מטה). יש עלות משלוח פר ק"ג: 6 דולר לק"ג, הנפחי או הרגיל - הגדול מביניהם. למשל, כיסא בטיחות שמשקלו 10 ק"ג השווי הנפחי שלו 20 ק"ג. לכן כדאי לקנות עכשיו מוצרים כאלה, גדולים במיוחד שנמכרים באמזון במחירים נמוכים ממחירי ישראל וכשעלות המשלוח שלהם נמוכות מאד. מדובר בחיסכון אדיר.