אמזון רקוגנישן לזיהוי וניתוח

יום ד', 20 במרץ 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
כאשר  ביטחון הוא נושא מרכזי מול גל הטרוריסטים הפושט בעולם נחלצת גם אמזון לעזרה...
"אמזון רקוגנישן" הוא מאמץ חדש של החברה ליצור תוכנה שיכולה לזהות כל מה שהיא מביטה בו - בעיקר פרצופים.
 
הנושא כה חם עד שארגונים עסקיים,  ורשויות אכיפת החוק כבר הזמינו רישוי התוכנה לשימוש שלהם.
בטכנולוגיה החדשה של אמזון אתה לא צריך להשתמש בפייסבוק או לקנות iPhone סורק פנים או פעמון דלת אלקטרוני של גוגל על מנת להכיר ולזהות פנים.
 
 
מידע זה נגזר מתוך דו"ח מיוחד של חברת המידע  CNET שבא לחקור את היתרונות ואת המלכודות של זיהוי פנים.
 
מאידך  קבוצות זכויות אזרח כגון ACLU בארה"ב מעלים חששות  לגבי המהירות של אימוץ טכנולוגיית הכרה הפנים ומעבר המידע בין רשויות אכיפת החוק בארה"ב לבין פוטנציאל הפעילות הכרוכה בכך  במיוחד נגד מהגרים ואנשים "צבעוניים".
 
המחלוקת נידונה לאחרונה גם בסנאט, האמריקאי החושש לפגיעה בפרטיות ובעסקעים.
 
מה בדיוק עושה אמזון?
Amazon Rekognition
מקל על שילוב תמונה ווידאו לניתוח ביישומים שלך.
אתה מציג ומספק תמונה או וידאו ל-API  Application Programming Interface
והשירות יכול לזהות את האובייקטים, אנשים, טקסט, סצנות ופעילויות, כמו גם לזהות כל תוכן לא הולם. אמזון Rekognition גם מספק ניתוח פנים מדויק ביותר והכרת פנים בתמונות ווידאו שמסופקות. ניתן לזהות, לנתח ולהשוות פרצופים למגוון רחב של אנשים, חפצים  ובטיחות הציבור.
 
"אמזון רקוגנישן מקל על זיהוי והוספת תמונה וניתוח וידאו כצרוף ליישומים שלך. השירות יכול לזהות ולנתח איפיונים של אובייקטים, אנשים, טקסט, סצינות ופעילויות." 
 
"אמזון רקוגנישן גם מספק ניתוח פנים מדויק ביותר אחסון המידע ואחזורו." "אתה יכול לזהות, לנתח ולהשוות פנים עבור מגוון רחב של שימושים, כולל אימות משתמש, שינויי קטלוגים, ובטיחות הציבור."
 
"הזיהוי הניתוח ההכרה וההתראה מתמקדים באינטליגנציה מלאכותית ובלמידה ממוחשבת. אם Alexa הוא מאמץ של אמזון לזהות קול, אז כאן זהו מאמץ של החברה לתת לו תחושה של מראה אישי  ואינטליגנציה. זוהי תוכנה לזיהוי תמונות ו-פנים שמפתחים יכולים לקבל רישיון לשימושה מאמזון ליישומים שלהם."