אמזון מחפשת מעצבים בעברית

יום ב', 6 באוגוסט 2018
 
בפרסום רשמי אמזון עושה צעד נוסף לקראת השוק הישראלי: לאחר שהרחיבה את מספר המוצרים הזמינים לישראלים בכמיליון פריטים - בקרוב נוכל לקנות אותם באתר בשפה העברית.
 
במודעת דרושים שפירסמה ענקית הקמעונות נכתב כי היא מעוניינת במומחים לתרגום מאנגלית לעברית, שיהיו חלק מצוות התרגום ב"מחלקת הלוקליזציה לצרכנים". כלומר, אמזון מבקשת להתאים את האתר לצרכים מקומיים של השוק מחוץ לארה"ב. "מלאו תפקיד מפתח בהבטחה שתרגומי המכונה והתרגומים שנוצרים על ידי בני אדם יעמדו ברמת האיכות הנכונה עבור לקוחותינו", נכתב במודעה. המשרה נמצאת במטה האירופי של אמזון בלוקסמבורג.
 
המועמדים נדרשים לשליטה בעברית בשפת אם, יכולות תרגום לאנגלית והשכלה ברמה אוניברסיטאית - ורצוי שיהיו לאחר לימודי שפה, תרגום או תקשורת. בין המטלות הכרוכות בתפקיד: תרגום במהלך ההשקה של האתר בשפה החדשה; עריכת תרגומי מכונה של דפי פירוט המוצרים; תמיכה בהדרכה ובפיתוח של מנוע תרגום מכונה, ביצוע בדיקות איכות לתרגומים של אנשים אחרים וספקים חיצוניים; בדיקות איכות ספקים ועוד.
 
באמזון מקווים כי  עם השקת הפלטפורמה בעברית יגדלו המכירות מהאתר שלה אף יותר, ויש גם מי שמעריכים שמדובר בצעד נוסף לקראת כניסתה של החברה לישראל.
 
אמזון מביעה באחרונה התעניינות גוברת בשוק הישראלי. בנובמבר האחרון פורסם כי היא מנהלת מגעים לשכירתם של מחסני ענק, שיאפשרו לה לנהל פעילות קמעונית בשוק המקומי.
מגמה המעוררת חששות  רבים בקרב  המתחרים לסוגיהם בשוק השיראלי..
 
ויש גם משמעות לשוק הלוגיסטיקה בישראל. כניסה של אמזון לישראל, אם תתרחש, צפויה לטלטל את השוק: חברות ההפצה יצטרכו להתחרות בשירות המשלוחים של החברה הענקית, שיציע ככל הנראה הגעה של חבילה בתוך 24 שעות מרגע ההזמנה; והחנויות ייאלצו למצוא דרך להת­מו­דד עם המחירים האטרקטיביים של חלק מהמוצרים באמזון.
 
 
במקביל, פורסם ב-TheMarker כי אמזון הרחיבה מאז אוקטובר 2017 את מספר המוצרים הזמינים לישראלים בכמיליון פריטים. הצעד הועיל לה גם במכירות - מספר ההזמנות מאמזון שהגיעו לישראל קפץ ב-40% מינואר 2018 עד אפריל 2018, לעומת התקופה המקבילה בשנה שלפני כן. מדובר במוצרים הנמכרים על ידי צד שלישי - כלומר, מוכרים המשתמשים בפלטפורמה של אמזון ולא מוצרים שאמזון מוכרת בעצמה, כמו קינדל או אמזון אקו.
 
שוק המסחר המקוון הישראלי הוא שוק צומח. התחום גדל בכמעט 25% מדי שנה בחמש השנים האחרונות. מספר החבילות הנשלחות לישראל מחו"ל הוכפל בשלוש השנים האחרונות, ועל פי נתוני דואר ישראל הגיע ל-61 מיליון חבילות ב-2017. אמזון הוא אחד מחמשת האתרים האהודים על הישראלים יחד עם עלי אקספרס, אסוס, איביי ונקסט.