לקראת אנדרואיד 11

יום ה', 20 בפברואר 2020
אנדרואיד 10 הוא עדיין אנדרואיד 10 הוא עדיין בבחינת חלום עבור משתמשים רבים אך בלתי נמנע שהמפתחים בגוגל כבר עובדים על אנדרואיד 11. התוכנה החדשה תצא רשמית בשנת 2020, ככל הנראה בסוף הקיץ, אך אנו כבר יכולים להשיג רעיון לגבי מפת הדרכים וכמה מהתכונות הקרובות.
חברת גוגל מעניקה  הצצה ראשונה לגירסה הבאה של אנדרואיד, מערכת ההפעלה הניידת של ענקית החיפוש. התוכנה, הנקראת אנדרואיד 11, היא גרסת תצוגה מקדימה שנועדה למפתחי אפליקציות לבדוק לפני שהיא יוצאת באופן נרחב יותר.
 
פיצ'ר חדש אחד מאפשר לאנשים להעניק לאפליקציות גישה חד פעמית לנתוני מיקום, מיקרופון ומצלמה, כך שמפתחים יקבלו גישה רחבה יותר למידע. 
 
שינויים אחרים כוללים שדרוגים עבור גורמי צורה חדשים, כולל טלפונים מתקפלים ומסכי "קצה לקצה", התופסים את כל חזית המכשיר למעט עדשת המצלמה. שדרוג נוסף מסייע למפתחים לנצל טוב יותר את מהירויות רשת 5G.
 
באנדרואיד 11 יש שיפורים גם לאפליקציות העברת הודעות. כעת המשתמשים יוכלו להוסיף תמונות לתגובות והודעות. וכן, בועות צ'אט יכולות לשמור את השיחות בתצוגה בזמן שאתה משתמש באפליקציות אחרות.
 
אנדרואיד היא מערכת ההפעלה הניידת הדומיננטית ביותר בעולם, והיא נכללת בכמעט תשעה מכל עשרה סמארטפונים שנשלחים ברחבי העולם. אבל האתגר הגדול ביותר של גוגל עם גרסאות חדשות של אנדרואיד הוא למעשה לכלול אותן בטלפונים מכל הסוגים ולכל המשתמשים.
מכיוון שגורל  האנדרואיד קשור בשכנוע של יצרני מכשירי אלחוט וטלפון לאמץ מערכת הפעלה זו גם בגרסותיה החדשות.