לוויינים נגד טרוריסטים

יום ש', 8 בדצמבר 2018

 

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

אם הכל יתנהל כמתוכנן עם ההשקה בימים אלה של  SpaceX  על ידי סטארט-אפ בשם HawkEye 360?? היא כוללת משולש של לוויינים הדומים לתנורי טוסטר, המקיפים את כדור הארץ, וסוקרים תדרים ומשדרי רדיו פיראטי ותופעות פשיעה אחרות.

ההשקה (היא תוקנה מחדש פעמיים) היא  המשימה ה -18 של צי הרקטות של היזם רב הזרועות אלון מסק השנה, תוך אמונה שמשקיעים זוטרים יחסית יכולים להחליף את נאסא הלאומית והיקרה.

למה זה חשוב? "לראשונה ניתן להבין שזהו כלי משולב מועיל מאוד עבור לקוחות כמו Homeland Securityאו משמר החופים," אמרה ג 'יין צ' אפל, סגן הנשיא של קונצרן ריית'און הלוקח חלק בפרויקט.

"זהו פתרון למודיעין העולמי. למעקב ממוקד בכל סוג של סכסוך, או עבור אכיפת החוק.  היכולת לאפס מיקוד על אנשים ויכולתלאתר גם טרוריסטים וכן קבוצות הצלה המחפשות משואות חירום בים וחברות תקשורת שרוצות למפות שימוש ברוחב פס."

צוין כי עבריינים מכבים באופן קבוע את משיבי ה- GPS  שלהם כדי להימנע ממעקב. במקום זאת, הם משתמשים בטלפוני לוויין וברדיו CB. אך מעתה  הם יתגלו על ידי הלוויינים החדשים.

"עד כה שיטת הגילוי של אויבים כוללת טיסת מטוס יקר מאוד ומתוחכם ממעל כדי לפקוח עין על האויב. HawkEyeיוכלו לבצע שירות דומה בהיקף עולמי או איזורי בחלק מזערי של העלות."