אפל מוזילה מחירי הסוללות בהחלפה

יום א', 31 בדצמבר 2017

נוכח ההאשמות ואף תביעות משפטיות נגד חברת אפל על האטה מכוונת של פעילות מכשירי איפון ישנים שלה, אפל מודיעה  על הורדת מחירים.

החברה מודה כעת כי הבעיה היא החלשות הסוללה במכשירים הישנים שחייבה "תיקונים" במערכת ההפעלה . ועל כן היא מאפשרת החלפת סוללה במחיר מוזל.

המשווקים הישראלים מוסרים עתה כי "בתוך ימים" יפורסמו המחירים המוזלים ונראה כי מחיר ההחלפה של סוללה יעמוד על כ-150 שקל.

כפי שנמסר ופורסם שני תושבי קליפורניה הגישו תביעה נגד אפל, לאחר שענקית הטכנולוגיה הודתה כי היא מאטה דגמי אייפון ישנים כדי לאפשר להם לתפקד למשך זמן ארוך יותר.

 
אפל התייחסה  לפרסומים ברדיט ומבדקים של אתר Geekbench, שקשרו בין ההאטה לבין אייפונים עם סוללה חלשה. מבדקים אלו מצאו שבגרסאות 10.2.1 ו-11.2.0 של iOS החלה אפל להגביל את ביצועי המעבד באייפונים 6, 6s, SE ו-7 כדי למנוע כיבוי רנדומלי של המכשיר כתוצאה מהתרוקנות פתאומית של הסוללה.
 
ועתה - משתמשים דיווחו שאחרי שהחליפו את הסוללה חזר המכשיר שלהם לפעילות תקינה. אפל אישרה למעשה את הטענות: "המטרה שלנו היא לספק את חוויית המשתמש הטובה ביותר, שכוללת ביצועים כלליים והארכת החיים של מכשירים. היכולות סוללות ליתיום-יון לספק ביצועי שיא פוחתת בקור, כשהטעינה נמוכה או כשהן מזדקנות לאורך זמן, מה שיכול להוביל לכיבוי פתאומי של המכשירים שלו".