גידול במכירות אפל למרות הירידות באייפון

יום ד', 31 ביולי 2019
 
מאזן רבעוני של חברת אפל מציין את יציבות הכנסות החברה למחרות הירידה של 11.8% במכירות האייפון, והחלטת הנשיא טראמפ שלא לפטור ממסים חלקים מיובאים (מסין) למחשבי מק של החברה.
בתוך כך נמסר כי כרטיס אשראי של אפל יושק באמצע אוגוסט
 
הכנסות אפל ברבעון הסתכמו 53.8 מיליארד דולר ולרבעון הבא צופה אפל הכנסות של בין 61 מיליארד ל-64 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 62.9 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. אנליסטים צפו שהערכות החברה לרבעון הבא יעמדו על 61 מיליארד דולר. 
 
ניתוח המאזן מלמד כי אפל הגדילה את הכנסותיה ברבעון עם צמיחה של 12.6% בהכנסות משירותים (מכירות באפסטור, מכירות באייטיוניוז, מנויים לאפל מיוזיק וכו'), שהגיעו ל-11.46 מיליארד דולר וקיזזו ירידה של 1.7% בהכנסות ממכירות מוצרים שירדו ל-42.35 מיליארד דולר.
 
את הירידה בהכנסות ממוצרים הובילות מכירות האייפון שהצטמקו ב-11.8% ל-25.99 מיליארד דולר. מדובר במוצר היחיד של אפל שההכנסות ממנו ירדו: הכנסות האייפד עלו ב-8.4% ל-5.02 מיליארד דולר, הכנסות המק טיפסו ב-10.7% ל-5.82 מיליארד דולר וההכנסות ממוצרים לבישים (אפל ווטש ואוזניות איירפודס), רמקולי הום ואביזרים היקפיים זינקו ב-48% והגיעו ל-5.53 מיליארד דולר, תוך שהם עוקפים את האייפד.
 
מנכ"ל אפל, טים קוק, אמר: "זה היה רבעון יוני הגדול ביותר שלנו אי פעם, הודות לשיא כל הזמנים בהכנסות משירותים, האצה בצמיחה של המוצרים הלבישים, ביצועים חזקים של האייפד והמק ושיפור משמעותי במגמות האייפון. אלו תוצאות מבטיחות בכל האזורים הגיאוגרפיים שלנו, ואנחנו בטוחים לגבי העתיד. המשך השנה יהיה תקופה מרגשת, עם השקות משמעותיות בכל הפלטפורמות שלנו, שירותים חדשים וכמה מוצרים חדשים".
הבורסה הגיבה בחיוב.