מבול הכרזות של אפל

יום ג', 28 באוגוסט 2018
מאת משה שלו עורךראשי SoftNews
 
החברה בעלת שווי שוק היקר בעולם מתכננת להשיק שלושה טלפונים חדשים בקרוב תוך שמירה  על עיצוב מסך מקצה לקצה של ספינת הדגל של השנה שעברה, על פי אנליסטים הבקיאים בנושא  המכשירים יהיו במגוון רחב יותר של מחירים, תכונות וגדלים.
 
עם זאת, אף אחד משלושת האייפונים לא יהיה עם עיצובים חדשים לגמרי כמו ה- iPhone X  בשנה שעברה או iPhone 6 בשנת 2014. 
 
הטלפונים המתוכננים, האמורים להחשף בספטמבר, מראים שהחברה מתאמת את האסטרטגיה שלה. במקום לפתות מיליוני משתמשי iPhone חדשים, המטרה של אפל בימים אלה היא להעלות את המחירים הממוצעים, תוך הרחבת התכונות כדי לתמוך במכירות של אביזרים ושירותים דיגיטליים כמו מוסיקה זורמת ווידאו.
 
"האייפון נכנס לתקופה של צמיחה שנתית של עד 5 אחוזים, והדברים שהם עושים בסתיו הזה ישמרו אותם על הנתיב הזה", אמר ג'ין מונסטר, אנליסט ותיק של אפל.
 
אחד מהמוצרים לא יהיה iPhone חדש אלא ה- iPhone הגדול ביותר כאשר ההבדל הגדול בצד התוכנה יהיה היכולת להציג תוכן זה לצד זה יישומים כמו דואר ולוח שנה. זה יהיה הטלפון השני של אפל עם הפולט אור דיודה, או OLED במסך.
 
"מסך גדול יותר הוא תמיד יתרון לביקוש", אמר מונסטר. הוא ציין כי המכשיר יסייע ל- Apple להעלות את מחירי המכירה של ה- iPhone, אשר תמכו בצמיחת ההכנסות ברבעונים האחרונים. המחיר הממוצע של מכשירי iPhone שנמכרו ברבעון האחרון של אפל היה 724 דולר, עלייה של 19% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
 
אפל גם מתכננת לשדרג את iPhone X הנוכחי עם מסך 5.8 אינץ 'OLED, כאשר השינויים העיקריים ב-OLED iPhones יהיה עיבוד ומהירות המצלמה, על פי אנשים המכירים את המכשירים.
 
אולי הטלפון המשמעותי ביותר יהיה מכשיר חדש, זול יותר המיועד להחליף את ה- iPhone 8. Codenamed N84, הוא ייראה כמו ה- iPhone X, כולל מסך גדול יותר  6.1 אינץ ', מגיעים בצבעים מרובים, וקצוות אלומיניום ספורט במקום מארז נירוסטה של ??ה- iPhone X. זה יהיה גם מסך LCD זול במקום לוח OLED כדי לחסוך בעלויות.
 
הקצוות של גרסה זולה יותר של אלומיניום לא בהכרח יהיו באותו צבע.