האם כדאי עתה להחליף "דורות" באפל

יום ו', 17 בספטמבר 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

המידע הבא מתיחס לכככולם חוץ מאותם אובססיבים ה"חייבים" להחליף ולרכוש ציוד מחשבי כל פעם שיש הכרזה...

אם יש לך אייפון 12, אין הרבה סיבות לשדרג כרגע. הסיבה לכך היא שלאייפון 12 יש הרבה במשותף לאייפון 13. לשניהם יש תמיכה ב- 5G, מסך OLED תוסס בגודל 6.1 אינץ ', מעבד מהיר, מצלמות נהדרות ותמיכה באביזרים של MagSafe. הסיבות הגדולות ביותר לשקול שדרוג הן עדכוני המצלמה - במיוחד לצילום וידאו - וחיי הסוללה הארוכים יותר.
 
כל מכשירי האייפון החדשים של אפל, כולל האייפון 13 וה- 13 מיני הסטנדרטיים, מקבלים תכונת צילום ווידיאו חדשה בשם Cinematic mode, המעבירה אוטומטית את המיקוד בין הנושאים כדי להעניק לצילומים אסתטיקה קולנועית יותר. זה נראה כמו טריק מסודר למי שמשתמשים לעתים קרובות בטלפונים שלהם לפרויקטים של וידאו. אפל אומרת כי מצב קולנוע מנצל את המעבד החדש B15 Bionic, אך ראוי לציין כי לאפל יש גם היסטוריה של שיפורים כמו אלה לאייפונים קודמים באמצעות עדכוני תוכנה.
 
המצלמה הרחבה בדגמים הסטנדרטיים יכולה גם היא להכניס יותר אור לתוצאות טובות יותר, והאייפון 13 ו -13 מיני יורשים את טכנולוגיית משמרת החיישן של אייפון 12 פרו מקס לייצוב טוב יותר. אפל מציגה גם תכונה חדשה בשם סגנונות פוטוגרפיים, המאפשרת למשתמשים ליישם העדפות מסוימות על פני סצנה בתמונות. 
 
השאלה היא אם נוכח הבדלים מזעריים אלה בין "שני הדורות" ראוי להוציא מהכיס עוד אלפי שקלים...