אפל וחברת Qualcomm יישבו את קרב רישום הפטנטים ביניהם

יום ד', 17 באפריל 2019
 
אפל וחברת  Qualcomm יישבו את קרב רישום הפטנטים ביניהם  לאחר  מחלוקת של שנתיים.
 
שני הצדדים הודיעו על ההסכם המפתיע באמצעות הודעה לעיתונות ממש בעת שהמשפט ביניהן נמשך בבית המשפט בדרום קליפורניה.
 
המנכ"לים של שתי החברות - טים קוק של אפל ויו"ר קוואלקום, סטיב מולנקוף - היו אמורים להעיד. רק לאחרונה אמר קוק מנכ"ל יצרנית ה- iPhone כי לא היו מגעים עם Qualcomm.
 
ההתנחלות מסמנת ניצחון גדול עבור Qualcomm, אשר יכולה להמשיך במודלים שלה וההסכם הוא גם ניצחון עבור הצרכנים, אשר תהיה להם שוב גישה מהירה לרכיבי Qualcomm ב-iPhones שלהם. זה סביר להניח כולל שילוב  מודמים 5G של קוואלקום כבר בשנת 2020.
 
 
במסגרת ההסכם, אפל תשלם לקואלקום סכום בלתי ידוע. הסכם הרישוי, שנכנס לתוקף ב -1 באפריל 2019, יימשך שש שנים ויכלול אופציה להארכה של שנתיים. אפל ו-Qualcomm גם חתמו על הסכם שבבים multiyear, כאשר כאמור מודמי Qualcomm יוכלו בקרוב לעשות את דרכם חזרה iPhones.
 
ההסכם מסמן הפתעה פתאומית ומפתיעה לקרב בן השנתיים.  בינואר 2017 האשימה אפל את  Qualcomm בפגיעה בתחרותיות הפוגעת בבחירת הלקוח. קוואלקום התנגדה כי האייפון לא יהיה אפשרי ללא הטכנולוגיה שלה ודרשה לקבל תשלום עבור החדשנות שלה.
 
"אני חושבת שזה היה הרגע האחרון", אמרה אנליסטית אסטרטגית קרולינה מילנזי. אף אחד מהצדדים לא ידע את זה מוקדם כי הם יובסו, היא אמרה.
 
עם Qualcomm ואספקת מודמים מתקדמים עבור מכשירי iPhone. אף אחת מהמתחרות שלה בעסקי השבבים הניידים - כמו אינטל - לא יכולה להתאים למהירות החיבור של מעבדי קוואלקום, שהיא כיום החברה היחידה שעושה מודמים של 5G למכירה למכשירי טלפון של צד שלישי. (סמסונג ו-Huawei יודעות לבנות שבבי 5G אבל יכולות רק להשתמש בהם במכשירים שלהם.)
 
החל משנת 2016, אפל השתמשה במודלים של Qualcomm בכמחצית מה- iPhones שלה, אבל עברה לאינטל. עתה יחזור שיווי המשקל בתחום זנה לקדמותו.