חברות סטארטאפ בבעלות יזמים מהחברה הערבית

יום ה', 25 במאי 2017

בימים אלה נערך במתחם מייקרוסופט בחיפה אירוע הסיום של ""LEAP HAIFA, הסקיילרטור הראשון מסוגו בישראל הפונה לסטארטאפיסטים מהחברה הערבית ברחבי הארץ ומופעל על ידי עמותת "PresenTense" המייצרת שינוי חברתי באמצעות יזמות ובתמיכה של "CITI" ישראל.

חמשת הפיינליסטים שהתקבלו לתכנית, כולם בעלי מיזמים 'בשלים', בעלי אב טיפוס ושכבר סיימו סבב גיוס ראשון לכל הפחות.

למחזור הראשון התקבלו סטארטאפים מתחומי הבריאות, הקיימות וה-IOT.

 "HealthyMize", אפליקציה מצילת חיים שמתמחה בזיהוי מוקדם של התקפי אסטמה או החמרה במצבם של חולי ראות כרוניים על ידי אפיון הדיבור בסמארטפון.

""Innosphere, מכשיר חדשני ומבוסס פטנט לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, שחף מתופעות לוואי ומהווה תחליף לטיפול התרופתי הקיים כיום.

 "AgRobics", מערכת מבוססת פטנט שהופכת את כמויות השפכים האדירות שמיוצרות כיום לאנרגיה מתחדשת, שמשמשת חזרה את המפעלים ואף משביחה ומחזירה את חלקם לאדמה בדמות קולחין, ובצורה שאיננה מזהמת.

סטארטאפ נוסף הוא "MindoLife", פלטפורמה לאבטחת מידע הנגישה לכל מי שרוצה לפתח מוצר בתחום ה-IOT הדואגת לאבטחת תקשורת בצורה מאובטחת.

אחרון, ""BambooBike, האופניים החשמליים הראשונים בעולם מצמח הבמבוק שהודות לגמישותם, חוזקם ומשקלם הנמוך, צלחו נסיעות במהירות גבוהה ובדרכים מורכבות, תוך צריכת סוללה נמוכה. לבמבובייק כבר יש מפעל ייצור בסין ואת המפעל בארץ פתח בכפר רג'ר שבצפון, על מנת לספק עבודה לנשות הכפר, שהוכשרו במיוחד לנושא.

הסקיילרטור "LEAP Haifa" הוא חלק מרשת של עוד עשרה אקסלרטורים שמפעילה עמותת PresenTense"" המובילה שינוי חברתי באמצעות יזמות, לצד תכניות יזמות נוספות הפועלות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית כאחד, במטרה להנגיש יזמות לכל חלקי החברה הישראלית. הארגון פועל ומכשיר יזמים בחברה הערבית והבדואית, מקדם יזמות עסקית בקרב נשים חרדיות, יזמות טכנולוגית עבור אנשים עם מוגבלויות ועוד.