אראל מרגלית: הטלפון של גנץ זה רק סיפור כיסוי

יום א', 17 במרץ 2019
 
חבר הכנסת לשעבר והיזם אראל מרגלית יוצא במתקפה בטוויטר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושולח רמזים לקשר אפשרי שעשוי להיות לו לפרסום על פרשת הפריצה לטלפון של יו"ר כחול לבן בני גנץ על ידי איראן.
בציוץ חריג  כתב אראל מרגלית: "זה מה שהולך לקרות עם סיפור הטלפון של גנץ: זהו רק סיפור כיסוי. תוך כמה ימים יתחיל לצאת מידע עליו , שכביכול האיראנים מוציאים דרך גורם שלישי. ואז הקמפיין של נתניהו 'יחבור' למידע הזה. עשו את זה להילרי קלינטון, עשו את זה בברקזיט בבריטניה, עשו את זה למקרון בצרפת".
 
לדברי מרגלית, "התרעתי בעבר ושוב לפני כחודש, שקיימת סכנה ברורה ומיידית לפגיעה בבחירות בישראל על ידי גורמים חיצוניים שיחברו לגורמים פנימיים. העברת סמכויות הגישה למידע ואבטחת המידע מהשב"כ לרשות הסייבר הכפופה רק לנתניהו זהו מצב מסוכן. נכון להיום, מערך הגנת הסייבר האזרחי של ישראל כפוף ישירות לגורם פוליטי שעל פי החשדות מעורב בשוחד והוכיח שאין לו עכבות והציבור לא מבין את גודל הסכנה".
 
מרגלית ממשיך: "אני עוסק בסייבר שנים. ישבתי בוועדות המסווגות. אני משקיע הסייבר הגדול בישראל ומכיר היטב את היכולות של החברות. הטלפון של גנץ זאת רק ההתחלה. סיפור כיסוי מושלם. הקרב על הדמוקרטיה מתחיל עכשיו".
 
בתוך כך, לפני זמן קצר התייחס גנץ עצמו לפרשת הפריצה וטען כי "מדובר בסיפור רכילות פוליטי הזוי לחלוטין". יו"ר כחול לבן סירב להתייחס לפרטים שהיו במכשיר הטלפון שנפרץ.
 
מהליכוד נמסר כי ראש הממשלה והליכוד לא קשורים לפרסומים בעניינו של גנץ בשום צורה וכי ראש השב"כ לא עדכן את רה"מ או מי מטעמו בענייניו של בני גנץ.