חברת הסייבר ארמיס מחפשת קונה

יום ב', 6 בינואר 2020
בעלי חברת הסייבר ארמיס הישראלית במגעים למכירתה לאחר שהחברה גייסה  65 מיליון דולר לפי שווי של כמה מאות מיליוני דולרים, כך שמכירת החברה כיום תתבצע לפי הערכות בסכום שקרוב יותר למיליארד דולר, לפחות .
 
ארמיס, שעוסקת באבטחה בעולמות ה"אינטרנט של הדברים", הוקמה בשנת 2015 על ידי יבגני דיברוב, נדיר יזרעאל ותומר שוורץ.
 
בחברה משקיעים בין היתר הקרנות סקויה, רד דוט ואינסייט, המשקיעים זהר זיסאפל ומיקי בודאי, וחברת גוגל, שנכנסה באחרונה להשקעה בחברה. בסך הכל גייסה החברה ה-115 מיליון דולר .
 
בתשקיפי החברה מצויין כי התוכנה של ארמיס, שמבוססת ענן ולא דורשת התקנה על שרתים מקומיים, מאפשרת לגלות ולנתח את כל מכשירי ה -IoT המחוברים לרשת, ממכשירים מסורתיים כגון לפטופים וטלפונים חכמים ועד למכשירים לא-מנוהלים חדשים כגון טלוויזיות חכמות, מצלמות רשת, מדפסות, מערכות מיזוג ובקרת אוויר, רובוטים תעשייתיים, מכשירים רפואיים, ועוד. קצב ההכנסות השנתי שלה, שעמד בתחילת השנה על כ-10-20 מיליון דולר, זינק פי ארבעה .
 
בראיון ל "גלובס" בחודש אפריל התיחסו המייסדים לשאלת האקזיט ואמרו כי הם מכוונים להנפקה: מכיוון ש "תוך שלוש שנים הגענו לזרם הכנסות גדול ולקוחות מתוחכמים גדולים שמשלמים הרבה כסף, ויצרנו פה בסיס ידע גדול מאוד, שלמתחרות יהיה קשה להדביק", אמר אז דיברוב .
 
יזרעאל הוסיף כי "בסוף ההחלטה היא פונקציה של שוק. כשהשוק גדול, ויש חברות שכבר משחקות בו ומסוגלות לעשות הנפקות, זה מצביע על כך שמדובר בשוק אטרקטיבי.  שווקי הסקיוריטי נאמדים בכ-27 מיליארד דולר, שזה כיום פוטנציאל המכירות של שוק האבטחה ל -IoT.