מהפך - מיקרוסופט סוגרת חנויות פיזיות

יום ש', 27 ביוני 2020
 
האם גם זה תוצאת הקורונה?
חברת מיקרוסופט תסגור את החנויות הקמעונאיות שלה ברחבי העולם, כך מסרה החברה  והעבירה את פוקוס המכירות הישירות שלה אל חנויות מקוונות כמו Microsoft.com והחנויות בתוך Xbox ו- Windows. 
 
מיקומי חנות הדגל של מיקרוסופט, כולל חנויות בלונדון, ניו יורק, סידני ובמשרד רדמונד, וושינגטון, יהפכו ל"מרכזי חוויה של מיקרוסופט ". 
 
יצרנית "החלונות" אומרת כי סגירת המיקומים הפיזיים "תביא להוצאות  לפני מס בסך של כ -450 מיליון דולר, או 0.05 דולר למניה, שיירשמו ברבעון הנוכחי שהסתיים ב -30 ביוני 2020."
 
כל חנויות מיקרוסופט נסגרו מאז מרץ בגלל מגיפת הנגיף הקורנה . מהחברה נמסר כי עובדים שפעלו ישירות בחנויות  "ימשיכו לשרת לקוחות ממתקני החברה של מיקרוסופט ולספק מרחוק מכירות, הדרכה ותמיכה."
 
בפתיחה החנות הראשונה בשנת 2009 , חנויות הקמעונאות של מיקרוסופט נתפסו בעבר כמתחרות לחנויות אפל והציעו חלון ראווה מודרני למכשירי Windows ו- Xbox, וכן דרך לאנשים להשיג תמיכה אישית ללקוחות במכשירים שלהם. על פי האתר של מיקרוסופט, החברה מפעילה כיום 83 חנויות מיקרוסופט פיזיות ברחבי העולם , כולל החנות במטה שלה. 
 
סגן נשיא התאגיד של מיקרוסופט, דיוויד פורטר, הצהיר כי "המכירות שלנו גדלו באופן מקוון ככל ש תיק המוצרים שלנו התפתח בתחום  של היצע דיגיטלי. הצוות המוכשר שלנו הוכיח הצלחה שמשרתת לקוחות מעבר לכל מיקום פיזי". 
 
"אנו מודים ללקוחות חנויות מיקרוסופט ואנו מצפים להמשיך לשרת אותם באופן מקוון ועם צוות המכירות הקמעונאיות שלנו שימוקם ככל הנדרש."