פאגאיה מתמזגת עם הספאק EJFA

יום ו', 17 בספטמבר 2021
 
פאגאיה מתמזגת עם ספאק בשם  EJF Acquisition (סימול בנאסד"ק: EJFA). לקופת פאגאיה יוזרמו 488 מיליון דולר, 288 מיליון שגייס הספאק ו-200 מיליון דולר מגיוס ה-PIPE.
באפריל האחרון נחשף ב"כלכליסט" כי פאגאיה מנהלת מגעים עם ספאק לפי שווי של 8 מיליארד דולר. בנק ג'יי. פי מורגן הוביל את המגעים מטעם החברה.
 
פאגאיה הוקמה ב-2016 על ידי היזמים גל קרובינר, שמכהן כמנכ"ל; אביטל פרדו, שמכהן כמנהל הטכנולוגיה (CTO); ויהב יולזר שמכהן כמנהל הכנסות ראשי (CRO).
פאגאיה פיתחה פלטפורמה טכנולוגית ייחודית שמאפשרת למנפיקי אשראי להגדיל ולשפר את מתן האשראי שלהם, וזאת באמצעות יכולות חיתום והערכת סיכונים מתוחכמת. החברה נהנתה מזינוק חד בשימוש במוצריה מאז פרוץ מגפת הקורונה בחודש מרץ בשנה שעברה, וכיום היא מספקת את הפתרונות שלה לרוב פלטפורמות מתן האשראי האינטרנטיות בארה"ב, וכן לבנקים רבים.
 
צוין כי, בשנה האחרונה שילשה פאגאיה את מספר העובדים שלה, כך שכיום היא מעסיקה 350 עובדים, 250 מתוכם בישראל והיתר בניו יורק. 
ביוני 2020 גייסה פאגאיה 102 מיליון דולר בסבב גיוס אותו הובילה "קרן העושר" של ממשלת סינגפור. פאגאיה, שמתמחה בניהול השקעות אלטרנטיביות באמצעות טכנולוגיה, גייסה בסך הכל 146 מיליון דולר מאז שהוקמה. ויולה ונצ'רס היתה המשקיע הראשון בחברה ומושקעים בה גם פועלים שוקי הון וכלל ביטוח.