לראשונה באשדוד: השקת קהילת הייטק ויזמות

יום ד', 12 בפברואר 2020

 

באירוע חגיגי להשקת קהילת ההייטק והיזמות של אשדוד והסביבה בשיתוף חברת אורקל ישראל יוצגו חזון הקהילה והתוכנית לצמיחה בעולמות ההיי-טק והיזמות באשדוד בשנים הקרובות

יום ג' 25.2, 19:00, מרכז כיוונים באשדוד

 

מעשה תקדימי הראוי לחיקוי.

ביום ג' 25.2 יתקיים אירוע השקה רשמי של קהילת ההייטק של אשדוד והסביבה, בשיתוף חברת אורקל ישראל ומרכז כיוונים אשדוד. בערב ההשקה יוצג חזון הקהילה והתוכנית להצמחת תחום ההייטק והיזמות באשדוד בשנים הקרובות. במעמד מנהלים בכירים מטעם חברות הייטק, ונציגי הנהלה מהרשות המקומית.

קהילת ההייטק והיזמות של אשדוד והסביבה הוקמה על ידי קבוצה של אנשי הייטק ויזמים מנוסים, שמטרתם היא ליצור תשתית ליצירת שיתופי פעולה בין חברות שונות, גורמים פרטיים, וארגונים מאשדוד. הפעילות בשיתוף מלא עם הרשות המקומית ועם כל הגופים הרלוונטיים באזור.

הקהילה תציג באירוע את הנושאים המרכזיים אותם היא מקדמת, ותציע לשותפים פוטנציאליים ולציבור הרחב לקחת חלק מרכזי בקידומם, בהם: קיום אירועים מקצועיים עם תוכן איכותי ע"י בכירים מהארץ ומהעולם, סיוע וקידום שיתופי פעולה של חברי הקהילה, סיוע במנטורינג לצעירים בתחילת דרכם המקצועית, מיפוי של חברות ההייטק הפועלות באזור, וסיוע בעבודה מול גופי מחקר ואקדמיה באשדוד וסביבתה.

 

כיום, הקהילה מונה כ-1,200 חברים הפעילים בקבוצת הפייסבוק הייטק באשדוד והסביבה, בעתיד יושק אתר אשר יציג את פעילות הקהילה. הקהילה שמה לה למטרה לבנות קהילה חזקה ואיכותית המכילה את מגוון האוכלוסיות באשדוד.


באירוע ההשקה תיקח חלק חברת אורקל ישראל, הסניף הישראלי של ענקית הטכנולוגיה Oracle, שתציג את מגוון האפשרויות ליזמים ומפתחים על תשתית הענן החדשה של אורקל Gen 2, תוך שימוש חופשי בכלים ובטכנולוגיות המתקדמות שעומדות לרשותם.  זאת, בנוסף לעמדה ייעודית, אשר תציג להייטקיסטים באשדוד את האפשרות להשתלב בקריירה באורקל ישראל.

שותף נוסף באירוע הוא מרכז כיוונים אשדוד, המקים בימים אלו את ההאב הראשון בעיר אשדוד, המרכז מפעיל תוכניות רבות הכוללות בין היתר תוכניות המכשירות צעירים ובני נוער למקצועות ההייטק.

כמו כן, המרכז מפעיל את האקסלרטור המקומי "The Hive Ashdod", האקסלרטור מלווה סטארטאפים ויזמים רובם מאשדוד והסביבה בתחילת דרכם. פעילות האקסלרטור כוללת חיבורים עם משקיעים, נטוורקינג מקצועי ומנטורינג מצד יזמים מנוסים. מהחממה יצאו עד היום 50חברות, 9תכניות (כולל זאת שתפתח בקרוב), 140יזמים, 150מנטורים, גיוסים של 25 מיליון דולר, ובסך הכל 40% סטארטאפים שפעילים לאחר התכנית.

בין החברות הבולטות יוצאות החממה: סופר-אפ (SuperUp) בניהולו של רועי איטח, שהשלימה סבבי גיוס של יותרמ-15 מיליון ומעסיקה 60 עובדים באשדוד. החברה עושה מהפכה בצורה שבה אנחנו עושים קניות עם חווית מובייל ייחודית וחדשנית אשר מתאימה את המוצרים למשתמש.

חברה נוספת שיצאה מהחממה האשדודית, NoTrafficבהובלת אוריאל כץ, פיתחה את פלטפורמת ה-AIהראשונה המחברת את הנהגים בכביש לרשת העירונית, ופותרת את אתגר עומסי התנועה.


איתמר אסף, ממקימי הקהילה אמר: "באשדוד והסביבה ישנם כ-10,000 יזמים והייטקיסטים. מטרתנו היא לייצר תשתית לשיתופי פעולה בין חברי הקהילה ולהנגיש את הידע והניסיון המקצועי הרב שנצבר לחברי הקהילה. השקת הקהילה היא בדיוק האירוע להציג את הפעילות שלנו בפני הקהל הרחב".

אסף סובול, מנהל פיתוח עסקי באורקל ישראל: "אנו שואפים להביא את ענן אורקל לכל מקום בישראל בו יש עשייה יזמית וחדשנות. לכן שמחנו להיענות לפנייתם של יזמי קהילת ההייטק באשדוד ולהשתתף באירוע השקת הקהילה".

אתי לוגסי, מנהלת מרכז כיוונים אשדוד:"בכיוונים שמחים לקחת חלק ומברכים על העשייה עם קהילת הייטק אשדוד והסביבה. אנו נשקיע יחד כל מה שצריך כדי ליצור עוד מרחב ידע, הכשרות וקהילות בתחומי הייטק בעיר. גם נוכחותה של חברת אורקל כאן הינה תוצר יזמות מקומית של קהילת ההייטק שהצליחו להביא חברה בינלאומית שפועלת בארץ, עם מאות עובדים בתחומי פיתוח תוכנה, שיווק ומכירות ב-3 מרכזי פעילות בארץ. אנו מקווים כי גם אשדוד תוכל להיות בעתיד מרכז מו"פ נוסף עבור אורקל ישראל".