שיתוף פעולה חוצה חברות בתחום הסייבר

יום ה', 15 בנובמבר 2018

 

משרד הכלכלה, התעשייה האווירית ,,CyberArk צ'ק פוינט,Innovation Cockpit, Karamba Security  ו-ClearSky  השיקו פעילותו של מאגד חברות חדש לתחום הסייבר בתעופה. ההשקה בוצעה במסגרת הכנס הבינ"ל החמישי של ביטחון המולדת והסייבר בהובלת מכון הייצוא. במאגד הסייבר לתעופה משתתפות חברות ישראליות ותיקות המציעות מגוון רחב של פתרונות לשוק העולמי בתחומי התעופה, האבטחה, המודיעין והסייבר, יחד עם חברות סטארט אפ צעירות בעלות מוצרים פורצי דרך בתחום הסייבר. המאגד הוקם במטרה להציע פתרונות מקצה לקצה להגנת סייבר לתעופה אזרחית – שדות תעופה, חברות תעופה ומטוסים. חברות ישראליות נוספות כבר הביעו ענין להצטרף למאגד.

המאגד נועד לשפר ולהעצים את היכולת והנגישות של חברות ישראליות בעולם הסייבר לתעופה, תוך ליווי ותמיכה של ממשלת ישראל. על מנת להציע פתרון אינטגרטיבי יעיל,  הפתרונות יוצעו לרשויות ממשלתיות, לרשויות שדות תעופה, לחברות תעופה, לשדות תעופה, ועוד. הסינרגיה בין חברות המאגד והתמיכה הממשלתית יביאו להמשך העצמת מעמדה של ישראל כמובילה טכנולוגית וחדשנית בתחום הסייבר בכלל והסייבר לתעופה בפרט.

מאגד התעופה מציע פתרונות מקצה לקצה המשלבים את היכולות הייחודיות של כל חברה בתחומי הסייבר והתעופה. באמצעות שיתוף הפעולה ניתן יהיה לקדם ולהנגיש את התחום גם לחברות ישראליות נוספות, תוך שהן נהנות מיתרון לגודל ומפתיחת דלתות בשוק הבינלאומי. הצלחתן של חברות המאגד לזכות בחוזים ובמכרזים בשנים הקרובות בזירה הבינלאומית תגדיל משמעותית את הייצור והפיתוח בישראל ואת היקפי היצוא של החברות במאגד ואף של חברות סייבר נוספות. פעילותו של המאגד תחזק את חברות הסטארטאפ הישראליות בתחום ותתרום לגידול בהעסקת עובדי פיתוח, ייצור ותמיכה, שיווק ופיתוח עסקי בישראל.

שי רינסקי, מנכ"ל משרד הכלכלה:"משרד הכלכלה והתעשייה מעמיד מספר רב של כלים לחברות הישראליות על מנת לסייע להם לפעול בשווקים הבינלאומיים – מערך הנספחים המסחריים, הסכמי הסחר וכן כלים ממוניים שונים לעזרת התעשייה. אני שמח לראותחברות מובילות משתפות פעולה על מנת להציע פתרון כולל לאתגרים בתחום הסייבר בתעופה תוך ניצול היתרון היחסי של כל אחת מהחברות והיתרון של התאגדותן יחד. אני בטוח שבשנים הקרובות נקטוף את הפירות של שיתוף פעולה זה בדמות עסקאות גדולות בשווקים השונים".

יגאל אונא, ראש מערך הסייבר: "מאגד הסייבר הישראלי זיהה צורך מרכזי לפתרונות בתחום התעופה המסחרית לשיפור הביטחון הקיברנטי, ומעודד את תעשיית הסייבר הישראלית להשקיע בפעילויות אלו, בתחום החדשנות ובשיתופי פעולה. קונסורציום החברות הישראליות של חברת התעופה הישראלית מאגד חברות ישראליות חדשניות ומנוסות, על מנת לשפר ולקדם פתרונות בתחום בטיחות התעופה".