זהירות לקראת הקיץ

יום א', 28 במאי 2017
 
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
היכונו והיזהרו לקראת עונת הנסיעות והקיץ.
 
כיום, האקרים יכולים לגנוב את פרטי כרטיס האשראי שלך מבלי לעזוב את הספות שלהם. זה מדאיג במיוחד אם אתה לוקח את הקיץ כזמן שיא נופש, אבל זו גם העונה המושלמת עבור האקרים.
 
למשל, כמו האמריקאים שיוצאים ליותר מ-657,000,000 נסיעות בין ימי חג הם חשופים ל- cyberattacks לגניבת כרטיס האשראי שלהם נתונים ומידע אישי. לאנשי cyberthieves, מלונות נופש שדות התעופה הם שטח ציד משתלם.
 
זה לא שונה ממה שגנבים וכייסים מכוונים לתיירים בחופשה: הם נמצאים בסביבה לא מוכרת, יש להם את תשומת הלב שלהם, וחשוב יותר, יש להם כסף.
 
"זה כמו שאנשים שודדים בנקים, זה המקום שבו הכסף", אמר סקוט פטרי, מייסד שותף של Authentic8 המאובטח. "אם אנשים יוצאים לחופשה, הם הולכים לנופש".
 
מנקודת מבט של cybersecurity, בתי מלון אינם בדיוק מבצרים של רגיעה. מעל שלושה חודשים בשנת 2016, יותר מ -1,200 מלונות אינטרקונטיננטל סבלו פריצות.
 
תוכנה זדונית פגעה גם ברשת מלונות יוקרה של הנשיא דונלד טראמפ, יחד עם שרתון, ווסטין, סטארווד, מריוט, הייאט, קימפטון ווינדהם מלונות - הרשימה ממשיכה.
 
בכל אחד מאותם הפרות, גנבים גנבו מידע על כרטיסי האשראי ממלונות, והותירו אלפי לקוחות תמימים פתוחים להשגתם. זה לא רק את הכסף שלך המלונות האלה מפסידים; כתובות, מספרי טלפון, שמות, וצ'ק-אין וצ'ק אאוט פעמים הם כלי משחק.
 
מכיוון שמלונות רבים הם שרשראות, מיקום אחד פרוץ פירושו האקרים יכולים לפרוץ לרשת כולה עבור "עורק של מידע", אמר לוין. את המידע הגנוב ניתן למכור באינטרנט עד $ 50 לכל חשבון.
 
רוב התקריות מתחילות מעובד בודד בבית מלון שמתקבל, הוא הוסיף.
 
אז גם אם המשפחה שלך לוקחת את כל אמצעי הזהירות כדי לשמור על כרטיס האשראי שלך מידע בטוח, במלון אתה יכול להיות חלק של רשת נפגעת. אתה לא יכול לעשות שום דבר רע ועדיין להפסיד.
 
אבל ההפרות לא נעצרות בבתי מלון. שדות תעופה, בתי קפה, חופים - כל מקום עם Wi-Fi פתוח, באמת - צריך להיות לך על המשמר.
 
אז אם גנב יקים נקודה חמה מזויפת, שתראה בדיוק כמו ה- Wi-Fi הציבורי שרצית לעלות עליו, כמו בלובי המלון או בשדה התעופה. כאשר אתה נכנס, אתה בעצם שולח את כל הנתונים שלך להאקר, ללא כל אזהרות כי אתה נמצא בסכנה מיידית..