אמזון דוחה ביקורת על בטיחות לקויה

יום ד', 11 בדצמבר 2019

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
אמזון מגיבה על ביקורת בנוגע לשיטות הבטיחות במקום העבודה של הקמעונאית המקוונת בעקבות דיווח של מרכז בקרה ממשלתי -  OSHA.
באמצעות חוק הבטיחות והבריאות התעסוקתית משנת 1970, הקונגרס הקים את מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית (OSHA) כדי להבטיח תנאי עבודה בטוחים ובריאים לגברים ונשים עובדים על ידי קביעת ואכיפה של תקנים ועל ידי מתן הכשרה, הוצאה לפועל, חינוך וסיוע.
 
בדו"ח נאמר כי שיעור הפגיעות במסגרת פעילות החברה הוא כפול מהממוצע הארצי לענף האחסון עם -9.6 פציעות קשות לכל 100 עובדים במשרה מלאה בשנת 2018. הממוצע בענף הוא 4.
 
"על פי הרשומות של אמזון עצמה, הסיכון לפגיעות בעבודה במרכזי האחסון והחלוקה הוא מדאיג, ובלתי מתקבל על הדעת," אמר דייוויד מייקלס, לשעבר ראש OSHA, אמר למרכז לדיווח חקרני. "אמזון צריכה לבדוק את המתקנים בהם כל כך הרבה עובדים נפגעים ולעצב מחדש את תהליכי העבודה, להחליף את המנהלים הבכירים ןהכלים מכיוון ששיעורי הפציעה החמורים הגבוהים האלה לא צריכים להיות מקובלים על אף מעסיק."
 
נציג החברה השיב לבקשה להגיב על פגיעות בתיעוד ובטיחות במקום העבודה. התגובה:
 
"לא מדויק לומר שמרכזי ההגשמה של אמזון אינם בטוחים והמאמצים לצבוע את מקום העבודה שלנו ככאלה המבוססים אך ורק על תמונת מצב של הקלטות פציעות הם מטעים בהתחשב בגודל כוח העבודה שלנו. אנו מאמינים בסביבה כה דינמית  שאנו מציעים לעובדים"
"במסגרת כולל תרבות הבטיחות שלנו, אנו מציעים סיורים ציבוריים שבהם כל אחד יכול לבוא בעצמו ולחזות באחד מהאתרים שלנו ממקור ראשון. הבטחת שלומם של פעילים במרכזים ין שלנו היא העדיפות הראשונה שלנו ואנחנו משקיעים רבות בבטיחות."
 
הנציג הוסיף כי ישיבות תפעוליות, החלטות אוריינטציה של שכירות, הדרכת עובדים ופיתוח תהליכים חדשים מתחילים בבטיחות ומשולבים מדדי וביקורות בטיחות בכל תוכנית אמזון.
 
"גם מבחן ואימון הבטיחות הוא קבוע, הן בהבאת העובדים לדעת כיצד לעבוד בצורה הטובה ביותר עם הטכנולוגיה במתקן וגם כיצד למנוע פציעות", המשיך הדובר. "לעיתים יש רמה דרמטית של רישום תת-מקרי של אירועי בטיחות בענף - זיהינו זאת בשנת 2016 והתחלנו לנקוט בעמדה אגרסיבית בנושא הקלטת פגיעות, לא משנה כמה גדולות או קטנות.