חטיבת האבטחה של IBM תסייע לאתר חשבונות בנק כוזבים

יום ד', 1 בנובמבר 2017

 

חטיבת האבטחה של IBM מציגה יכולות חדשות המפותחות ב- IBM Trusteer, הפועלת מישראל, המסייעות לבנקים לזהות חשבונות הנפתחים למטרות הונאה הן לפני פתיחתם הראשונית והן מיד אחר כך. הטכנולוגיה מגינה על חשבונותיהם של צרכנים גם כאשר אינם לקוחות הבנק המסוים, בו מתמקדים מאמצי הפתיחה של חשבונות מזויפים.

הונאות המבוססות על זהויות כוזבות וגנובות ממשיכות להוות אתגר כלל עולמי, ויוצרות נטל יקר על בנקים ומוסדות פיננסיים. בשש השנים האחרונות, נגנבו בשיטות אלה   12מיליארד דולר, השווים להפסד של 35,600 דולר בכל דקה. מגמה זו צפויה להימשך, ביחוד לאור עליה מתמדת בזליגה של כמויות גדולות של מידע הנוגע לזהויות משתמשים, כמו כתובות, תאריכי לידה ומספרי ביטוח לאומי בארה"ב.

על מנת למגר את הנזקים, חטיבת האבטחה של IBM מסייעת לבנקים ולספקים אחרים של שירותים פיננסיים להגן על צרכנים באמצעות טכנולוגיה חדישה לזיהוי פתיחת חשבונות כוזבים – בדמות חבילת IBM Trusteer New Account Fraud. הטכנולוגיה החדשה, המשולבת בסל מוצרי מניעת ההונאה של החברה, מסייעת במינוף טכנולוגיות למידת-מכונה על מנת לשלב ולנתח את המידע המגיע ממכשירי הקצה ומהרשת בתהליך פתיחת חשבון חדש, יחד עם כלי ניתוח אנליטי המסייעים באיתור הונאות בשלבים שונים של ניסיונות ההונאה.

הטכנולוגיה החדישה יודעת להבחין בין משתמשים חדשים המבצעים ניסיון הונאה ובין משתמשים לגיטימיים, לא רק באמצעות בחינת המידע אותו מספקים המשתמשים משני הסוגים, אלא גם באמצעות השוואתו עם אינדיקטורים שליליים הסובבים את התנועה העסקית אותה מבקש המשתמש לבצע. הכלי בוחן את השלבים הקריטיים של תהליך יצירת החשבון החדש, וממנף ניתוח התנהגותי אנליטי על מנת לאמת את זהות מבצע הפעולה ודפוסים אופייניים להונאת גניבת זהויות.

כך למשל, פרטים כמו כתובת IP ממנה נוצר החשבון החדש, המיקום הגיאוגרפי, אזור הזמן ורמת תפקוד האבטחה של מכשירי הקצה בהם נעשה השימוש עשויים כולם לסייע באיתור פעילות הונאה. כאשר צירופים של פרטים מסוג זה שונים מאלה המאפיינים משתמש לגיטימי רגיל – ניתן לראות בכך סימן כי מדובר בחשבון העלול להיות כוזב.

 

עמוס מרום, סגן נשיא בחטיבת האבטחה העולמית של IBM ומנהל IBM TRUSTEER מסר כי: "המעבר המהיר לבנקאות דיגיטלית מאפשר פתיחת חשבון ללא הגעה לסניף הבנק – דבר היוצר הזדמנויות חדשות לפשע דיגיטלי, המבוסס על זהויות גנובות או מומצאות. הפיתוח החדשני של IBM Trusteer מאפשר לזהות פשעים מסוג זה בהסתברות גבוהה, כמעט ללא התראות שווא. עבור הבנקים הפתרון מאפשר יצירת פתרונות דיגיטליים חדשניים עם סיכון מזערי ועבור הציבור ליהנות מיתרונות הבנקאות הדיגיטלית, תוך הפחתת סיכונים".