שלב נוסף בקרב כיל יבמ

יום ב', 23 בדצמבר 2019
הסכסוך ה"נצחי" כמעט בן חמש שנים בין חברת כיל ליבמ ישראל עולה לשלב נוסף.
עתה הגישה כיל לבית המשפט המחוז בתל אביב בקשה למנות מומחה מטעם בית הדין  כדי שישחזר את המידע משרתי יבמ שמשום מה נעלם כמו שנעלמו התכתבויות מייל רבות.
 
המדובר בתביעה שהגישה לפני יותר משנה חברת כימיקלים לישראל בסך מיליארד שקל נגד יבמ, בטענה שביצעה עבורה פרוייקט מערכות מידע כושל.
 
בתגובה טוענת חברת יבמ כי האשמות כיל, שהועלו במסגרת כתב תביעה בסך מיליארד השקל שהוגש כנגדה  הן "חסרות שחר, מוטעות ומוכחשות" והגיה תביעה נגדית מצידה בסך 185 מליון שקל.. 
 
הנהלת כיל מסבירה כי כבר בשנת 2012 החליטה כיל לבחון את האפשרות ליצור פלטפורמת מידע אחידה והרמונית באמצעות יישום של מערכת מידע גלובלית אחת. עוד נטען, כי יבמ היא אחת החברות המובילות ביישום מערכות מידע בקונצרן בסדר הגודל של כיל. "יבמ המליצה על הפרוייקט ומצאה שהוא מתאים לכיל ובר ביצוע. הנהלת כיל אימצה את הפרוייקט והגדירה אותו כפרוייקט אסטרטגי אשר נועד להבטיח את יכולתה של החברה לצמוח ולשגשג בעתיד. כיל שכרה את שירותיה של יבמ על מנת שיבמ תוביל את הפרוייקט מן המסד עד הטפחות ובהסתמך על מצגיה כי יש לה מיומנות מקצועית, ידע וכוח אדם הדרושים לשם כך. בין כיל ליבמ נכרתה מערכת הסכמים. כל אחד משלבי הפרוייקט בוצע על ידי יבמ באופן כושל", נטען בתביעה.
 
בסיכומו של דבר, נטען בתביעה, כיל לא קיבלה "שבריר מערכת, וכתוצאה מכשלון הפרוייקט מחקה את מלוא סכום ההשקעה שלה, סכום עתק המסתכם בכמעט 300 מיליון דולר ואשר למעלה מ-100 מיליון דולר מתוכו שילמה כיל ליבמ מכוח מערכת ההסכמים", נטען. מהתביעה עולה כי הצדדיים ניסו להגיע להסכמות בהליך גישור שארך כשנה, אולם כיל טוענת כי התהליך לא צלח ולפיכך הוגשה התביעה.