עיריית באר שבע הטמיעה מערך הגנה הוליסטי

יום ה', 8 ביוני 2017

 

עיריית באר שבע השלימה הטמעה של מערך ההגנה ההוליסטי מבית Trend Microלהתגוננות מפני התקפות ממוקדות, התקפות Zero-Dayוהתקפות כופר. המערך מגן על כלל שכבות התשתית בארגון כולל ערוץ הגלישה, דואר אלקטרוני, רשת התקשורת, תחנות הקצה (USB) והשרתים ומתבסס על יכולות זיהוי וחסימה באמצעות טכנולוגיית Advanced Malware Detectionלתגובה ותחקור של התקפות סייבר.

הפרוייקט שבוצע על ידי חברת האינטגרציה ניו אייג' טק, משרת כ- 1600משתמשים והיקפו מוערך בכ-900,000 שקל.

יהוד מרסיאנו, מנהל אגף חדשנות ומערכות מידע בעיריית באר שבע: "לאחר בחינת הפתרונות הקיימים בשוק בחרנו בפתרון המקיף ובשותפות עם Trend Microוניו אייג' טק.  מערך ההגנה כולל סט פתרונות המופעלים על כול שכבות התשתית והמידע של העירייה באופן כזה שמאפשר לנו להתמקד בעשייה היומיומית. חשוב לציין את החיסכון המשמעותי בעלויות האבטחה והתחזוקה השוטפת והחיזוק של יכולות ההתגוננות והתגובה שלנו."

בשונה מפתרונות נקודתיים שמסרבלים את יכולות התגובה, מערך Deep Discovery""  מגיב אוטומטית לאירועים ונותן למנהל האבטחה את הכלים לטיפול באירועים באופן יעיל ומידי. יתרה מזאת, מכיוון שהמערך הוליסיטי ומיצרן אחד, הוא קל יותר לניהול, תפעול ותחזוקה ולמעשה חסין יותר.

ההגנה על התחנות והשרתים משלבת מספר כלים ביניהם מנגנון  Machine Learningלזיהוי התנהגות אנומלית ומערכת אוטומטית חדשנית לחסימת אפשרות לניצול פגיעויות תוכנה Vulnerability Protection. בסביבת הרשת מופעלת מערכת ניטור לזיהוי Lateral Movement, מערכת ייחודית זו של Trend Microמזהה פעילות חשודה בלמעלה מ-100 פרוטוקולים. מערכת הניטור נעזרת במערך Sandboxמרכזי המשרת בנוסף את שרתי הדואר וגלישה בארגון וכן את כל נקודות הקצה ו\או שרתי הארגון.

בנוסף מאפשרת המערכת סנכרון של כול רכיבי ההגנה בארגון ויצירת חתימה פנים ארגונית בעת זיהוי פוגען. "חתימת ההגנה" המקומית  נשלחת בזמן אמיתי לכול רכיבי הקצה ומונעת את המשך ההתקפה.

מישל דוידי, מנכ"ל ניו אייג' טק: עירית באר שבע אשר עומדת כמו כל ארגון בפני אתגרי אבטחה משמעותיים, החליטה לשנות גישה ולטפל בבעיית האבטחה באופן מערכתי רב שכבתי ואחיד שמשלב בין יכולות הגנה מתקדמות לקלות בניהול ותחזוקה באופן האופטימלי ביותר.

עוז עדן, מנהל מכירות בTrend Micro-ישראל הוסיף כי": ריבוי ההתקפות והתחכום שלהן מחייב ארגונים לשנות את אסטרטגיית ההגנה שלהם ולעבור מפתרונות נקודתיים שפוגעים ביכולת התגובה ומורכבים יותר לתחזוקה למערך הגנה הוליסיטי מקיף.