התחרות על אפקליקציית העברת וידאו מהירה

יום ב', 3 בפברואר 2020
המרוץ  לאפליקציות העברות מסרי וידאו ותמונות במהירות וגמישות לא שוכך לרגע.
עתה נמסר על אפליקציה חדשה התופסת תאוצה.
 
בייט היא  אפליקציית שיתוף ווידיאו חדשה, שכבר הצליחה להגיע לראש רשימת ההורדות בחנות האפליקציות של אפל בארה"ב. האפליקציה מתחרה בטיק-טוק של חברת בייט-דאנס הסינית וכמוכן באינסטגרם ה"וותיקה" ויוטיוב.
 
בייט נוצרה על ידי דום הופמן, והיא למעשה חידוש של שירות שיתוף הווידיאו Vine (ויין) שנוסד ב-2012, ונמכר עוד באותה השנה לטוויטר. 
חברת המחקר סנסור טאואר, הבוחנת את האפליקציה החדשה אומרת כי "בייט עתה במקום הראשון". מלבד בארה"ב, בייט נמצאת בין שלוש האפליקציות הפופולריות בקנדה, ומדורגת בעשירייה הראשונה גם באוסטרליה, ניו זילנד, נורווגיה ובריטניה. האפליקציה מדורגת במקום השישי בחנות האפליקציות של אנדרואיד בארה"ב.
 
בישראל עוד אל גילו את בייט והיא  לא העפילה אל רשימת האפליקציות הפופולריות ביותר, וטיק-טוק עדיין ממוקמת במקום השני ברשימת האפליקציות הפופולריות ביותר באנדרואיד, לפי נתונים של סימילאר-ווב. כמו כן, בשלב זה בייט חסרה תאימות למכשירי אנדרואיד רבים.
 
בייט הושקה בזמן שהביקורת על טיק-טוק ועל חברת האם שלה גוברת. על רקע חששות שהביעו כמה חברי קונגרס אמריקאים מפני ההשפעה של חברות סיניות על צרכנים אמריקאים, 
 
מבייט נמסר: "אנחנו מביאים שוב את קהילת הווידיאו למהירות העלאה של שש שניות שאהבתם. נוסטלגיה היא נקודת ההתחלה שלנו – המקום שאליו נגיע תלוי בכם. הזינוק המהיר בפופולריות של בייט מראה כי הקהל מגיב באופן חיובי לפורמט. ואחד מהסרטונים הפופולריים באפליקציה החדשה מפציר במשתמשים: "אל תפרסמו כאן טיק-טוקים".