מדברים על הדור הבא של תוכנות Windows

יום ד', 26 במאי 2021
במערכות המקצועיות הקשורות לסביבת "חלונות"  מדברים הרבה על הדור הבא של תוכנות Windows, לנוכח  ההבטחה לא מזמן של נדלה כי החברה "תכפיל" את Windows ו- PC. שמועות על הגרסה החדשה, שנקראת קוד קובלט, מצביעות על עדכונים עבור ממשק המשתמש (המכונה Sun Valley), שנועדו "להמריץ מחדש" ולחדש את מראהו.
 
הפעם האחרונה שמיקרוסופט שינתה את המראה בצורה משמעותית הייתה עם Windows 10, ששוחרר לראשונה בשנת 2015, בעקבות Windows 8.1. מיקרוסופט לא אמרה מתי ישוחרר העדכון החדש שלה ל- Windows, אך אתר האחות CNET ZDNet מעריך כי הוא מיועד למחצית השנייה של השנה.
 
נדלה נשא את דבריו במהלך ועידת מפתחי ה- Build השנתית של מיקרוסופט, המתקיימת באופן מקוון לחלוטין בגלל מגיפת וירוס הכורונה.
 
יצוין כי בעוד כמה ימים אפל תקיים את ועידת המפתחים העולמית שלה גם באופן מקוון, עם נאום מרכזי של מנכ"ל אפל טים קוק. הארוע יערך  ב -7 ביוני החל מהשעה 10:00 בבוקר.
 
נדלה וקוק לא רק ישתפו את הבמה הווירטואלית בהפרש של כמה שבועות. השניים משתמשים באופן קבוע בנאומי הפתיחה שלהם כדי לדון בפילוסופיות של החברה שלהם. לאחרונה, שניהם קראו להגנה נוספת על פרטיות בטכנולוגיה.