ביקוש גדל לשירותי ענן מאובטחים

יום ב', 6 במרץ 2017

 

סיטרה (CTERA Networks) הישראלית המפתחת מערכות אחסון ושיתוף מאובטח של קבצים לשוק הארגוני, הודיעה כי בשנת 2016 הצליחה להכפיל את הכנסות השירותים לעומת השנה הקודמת. החברה מייחסת את הגידול המואץ בהכנסותיה להתרחשויות רבות בתחום פרצות אבטחה, התקפות כופר וזליגת מידע משרתים של ספקיות שרות כגון יאהו! ודרופבוקס, אשר תרמו לביקוש שיא לפלטפורמה של החברה בידי תאגידים הזקוקים לאלטרנטיבה מאובטחת לאיחסון קבצים בענן. לחברה יש כיום למעלה מ-35,000 לקוחות עסקיים.

בנוסף הודיעה סיטרה כי קבוצת קרלייל, הנחשבת לקבוצת ההון הפרטי (Private Equity) הגדולה בעולם,  הטמיעה את המערכת מתוצרתה. סיטרה סיפקה לקרלייל מערכת חדישה להתאוששות מאסון המשלבת חומרה ותוכנה. מערכת זו מחליפה את כל שרתי הקבצים במשרדי החברה ומאפשרת גישה מיידית לקבצים מענן פרטי מאובטח בשעת תקלה. 

קבוצת קרלייל מנהלת נכסים גלובליים בשווי של 169 מיליארד דולר. בין חברות הפורטפוליו שלה נמנית חברת התקשורת הצרפתית אלטיס, חברת האם של HOT. בשנת 2016 החברה התמודדה על רכישת כתר פלסטיק אך בסופו של דבר פרשה מהמרוץ.

סמנכ"ל מערכות המידע של קרלייל, ג'ף פיזאנו, מציין כי "הפריסה של סיטרה מהווה שיפור בתשתיות האחסון שלנו. כעת, אנו מסוגלים לפתור בעיות של זמינות נתונים בזמן אמת, ולחזק את הרציפות העסקית שלנו, תוך שמירה על אבטחה חזקה של המידע. "

בספטמבר האחרון הכריזה סיטרה על סבב גיוס בהיקף 25 מיליון דולר שהובילה קרן בסמר יחד עם קרן וינטג'. סבב זה הביא את החברה להיקף מימון כולל של כ-70 מיליון דולר. במקביל לגיוס הודיעה החברה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת יבמ .

"פריצות משמעותיות לחברות ענן גדולות כגון דרופבוקס ויאהו אשר נתגלו בשנת 2016 הובילו לביקוש רב לשירותי אחסון קבצים פרטיים ומאובטחים", אומר לירן אשל, מנכ"ל ומייסד שותף בסיטרה. "סיטרה מאפשרת לארגונים להתגונן מפני מתקפות כופר וכן מספקת המשכיות וגישה מיידית למידע בשעת אסון. אנו גאים בכך שפתרון סנכרון ושיתוף הקבצים שלנו נבחר על ידי הגופים הבטחוניים והפיננסיים הגדולים בעולם וצופים כי טכנולוגיות אבטחת המידע החדשניות שפיתחנו ימשיכו להניע את הצמיחה המהירה של החברה."