משהו על הביטקוין

יום ה', 26 באוקטובר 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

aאלות נפוצות | Bitcoin
 
מה זה?
מטבע דיגיטלי, המשמש לביצוע תשלומים של כל ערך ללא עמלות. זה פועל על blockchain, מערך שרתים ורשתות מבוזר בו זורמת תנועת הביטקוין.
 
מי המציא את זה?
Nakamoto Satoshi, משתמש אינטרנט סודי, המציא את bitcoin בשנת 2008 לפני שהוא הופץ באינטרנט בשנת 2009. ניסיונות רבים לזהות את  Satoshi נעשו ללא הוכחה חותכת
 
בשביל מה זה?
אנשים רואים ערך בכסף חופשי משליטה ממשלתית ומעמלות הבנקים; מאמינים ב-blockchain, כדי לאמת ולהזרים עסקאות. Bitcoin שכבר נתפס ככלי לעסקאות פרטיות, אנונימיות, וכן תשלום של בחירה עבור עסקאות סמים ורכישות בלתי חוקיות אחרות
 
האם זה שווה משהו?
כן. נכון ליולי 2017, היו סביב bitcoins 16.5m במחזור. במארס 2017, ערך של Bitcoin, היה 1,268 $, ועלה על זה של אונקיה של זהב (1,233 $) בפעם הראשונה.בינתיים שער ה--Bitcoin מוסיף לעלות.
 
מהו Bitcoin Cash?
בחודש אוגוסט 2017, הוצג blockchain forked לתמוך באמינות cryptocurrency-הצפנה  כ- Bitcoin מזומנים. אנשים שהחזיקו את Bitcoin קיבלו שווי שווה של Bitcoin Cash בעקבות "הקשר קשה" זה.
 
כוח מחשוב
כריית bitcoin כוללת כוח מחשוב כדי להפיק יותר רווח מתנודות Bitcoin
נכון לעכשיו, רק מחשבים חזקים עם יחידות עיבוד גרפיקה (GPUs) מסוגלים לנהל ביעילות תנועות ה-Bitcoin.
 
מהם הסיכונים?
העובדה כי ה-Bitcoin ועוד מטבעות וירטואלים דיגיטלים מסוגו הצצים חדשות לבקרים אינם מגובים ומוגנים על ידי ממשלות או גורם מוסמך אחר חושפת אותו למתקפות ומשחקי ספקולנטים  בשעריו
 
כבר נמסר על לא מעט התקפות על אתרי ה-Bitcoin.
 
מטבע אחד, שזכה לכינוי CoinDash, ראה את אתר האינטרנט שלו נפרץ במהלך הקיץ ו- $ 7m בשווי של cryptocurrency מועברים לתוך ארנקים דיגיטליים אנונימיים וכך נגנבו.
 
השוק מהסס
ועוד סיכונים: בלתי ניתן לאיתור. תכונת המסתור  של Bitcoin מושכת גם פשע. אנשים יכולים לקנות ולמכור סמים ופריטים לא חוקיים אחרים עם פחות סיכון משמעותי להיות במעקב על ידי הרשויות. Bitcoins בעניין זה דומים למזומן רגיל שבו נעשה שימוש על ידי עבריינים. עובדה זו עשויה להביא תשומת לב לא רצויה מצד ממשלות שיפסיקו את ביטקוין.
קל להפסיד. אם כרטיס האשראי שלך נגנב או מישהו פרץ לחשבון הבנק שלך אתה מוגן. אבל עם Bitcoin אם אתה מאבד את מסמכיך איבדת את זה לתמיד. אין מנגנון להחזרת ביטקוין שנגנבו או אבדו. הדרך הטובה ביותר לאחסן את Bitcoins שלך הוא על הדיסק כי הוא מנותק מהאינטרנט.
קשה לסחור. אתה לא יכול פשוט להשתמש בכרטיס אשראי לקנות Bitcoins באינטרנט במיוחד בגלל הסיבות המפורטות לעיל. אין דרך קלה לקנות אותם או למכור אותם. ישנם חילופים רבים המציעים שירותים כאלה בדרכים שונות, אבל זה לא קל כמו העברת כסף לחשבון PayPal  עכשיו. זה צפוי להשתפר מהר כאשר שירותים נוספים יתחרו להציע פתרונות נוחים.
עדיין חדש מדי. Bitcoin הוא רק בן כמה שנים. ייתכן כי מטבע קריפטו מתחרה הופך מוצלח יותר מאשר Bitcoin או שמישהו איכשהו מוצא פגם גדול במערכת. אין לנו עדיין עשרות שנים של היסטוריה.
לא יכול לקנות דברים. אין הרבה מקומות שבהם Bitcoins מתקבלים כתשלום. זה עשוי להשתנות, אבל בינתיים האדם הממוצע יהיה לקנות בעיקר Bitcoins כהשקעה.