האם הביטקוין בכיוון נפילה

יום ה', 14 ביוני 2018

כאשר ברקע חקירה של משרד המשפטים האמריקאי על מניפולציה אפשרית במחירו, המטבע הקריפטוגרפי ירד ב-67% מהשיא שאליו הגיע בדצמבר אשתקד - 19.5 אלף דולר - ונסחר תמורת פחות מ-6,500 דולר

Bitcoin ירד מתחת 6,400 $  ונופל לשפל יותר מ 4 חודשים.

כך עולה מנתוני מדד המחירים לצרכן של ביונד.

מחיר זה הוא תוצאה של מגמת ירידה כי Bitcoin חווה תנודות בעיקר בין 6,600 $ ו-6,900 $.

הירידות מוסברות בין היתר גם במידע על חקירה ומגמה לרגולציה מצד הממשל האמריקאי בתחום המטבעות הוירטואלים.

בנוסף, משקיף השוק הדגיש כי Bitcoin נתקל בלחץ מחירים כלפי מטה כאשר הסוחרים לוקחים רווחים לאחר שהמטבע הדיגיטלי חווה שבועות של תנועות מחירים כלפי מעלה.

"עם זאת, ניתוח טכני מראה מגמת ירידה חזקה ונפח חלש לא סביר כדי לתמוך התאוששות חזקה בטווח הקצר."

 

תפקיד המפתח של הרגולציה

בעוד שתנודות המחירים של ביטקין עשויות להיות מאוד לא ברורות במהלך השבועות הקרובים, הדגיש האנליסט אייזקס כי "לטווח ארוך אני עדיין אופטימי מאוד לגבי עתיד הנכסים הדיגיטליים ותפקידם בחברה".

עם זאת, הוא הדגיש כי הבהירות הרגולטורית תהיה מכרעת בקביעה אם הנכסים הדיגיטליים יהיו "נחשבים לחנויות ערך לגיטימיות" ו"מדיום מהימן לעסקאות פיננסיות הוגנות ".

עוד הסבר ברקע היא עוד חקירה של משרד המשפטים האמריקאי על מניפולציה אפשרית במחירו, ומכאן שהמטבע הקריפטוגרפי ירד ב-67% מהשיא שאליו הגיע בדצמבר אשתקד - 19.5 אלף דולר - ונסחר תמורת פחות מ-6,500 דולר

אנליסטים אומרים עתה כי  הביטקוין איבד 16% ב-4 ימים; "נראה שכולם מנסים למכור"

כך שבישראל  רבים הרימו גבות כשר נודע כי חברת Spot.IM הישראלית תאפשר לעובדיה לקבל שכר בביטקוין.

 "הדברים השתנו בשביל הביטקוין והמרחב הקריפטוגרפי", אמר קרייג ארלם, אנליסט שוק בכיר בפלטפורמת המסחר המקוונת Oanda Corp שבלונדון. "נראה שאין יותר הייפ או חדשות טובות".