תכונות מבורכות באנדרואיד 10

יום ד', 26 בפברואר 2020
אנליסטים מקבלים ומטמיעים בברכה את הגירסה החדשה - מערכת ההפעלה  אנדאררואיד 10.
 
בין התכונות יוצאות הדופן המצוינות לטובה:
 
מצב מסך כהה
 
ניתן להפעיל מצב כהה בין היתר כאשר אתה מפעיל את אפשרות חיסכון בסוללה. יתר על כן, צילום מסך מראה כי מצב חשוך ישפיע גם על פודקאסטים, תמונות וחיפוש בגוגל.
 
ללא ספק זו אחת מתכונות האנדרואיד 10 החשובות ביותר לקהל, שהתבקשו כבר זמן רב. חברת Mountain View עובדת גם עם מפתחים של צד שלישי בכדי ליישם מצבים כהים באפליקציות שלהם.
 
תגובה חכמה לכל אפליקציות ההודעות
 
תגובה חכמה היא אחת התכונות הטובות יותר של גוגל שם בשירות המשתמשים. כעת המענה מגיע לכל אפליקציות ההודעות באנדרואיד 10.
 
פירוש הדבר שאתה יכול כעת לקבל תגובות והפניות מוצעות כמו WhatsApp ו- Facebook Messenger - דרך נוחה לחסוך זמן. כל ההצעות הללו נעשות באמצעות למידת מכונה במכשירים. 
 
תפריט השיתוף של אנדרואיד 10.
 
חובבי אנדרואיד רבים מתחו ביקורת על פונקציונליות השיתוף של הפלטפורמה כי היא איטית ולא אינטואיטיבית. גוגל עשתה שיפוצים בתפריט זה באנדרואיד 10.
 
תפריט השיתוף החדש אמור להיות מהיר בהרבה מתפריט מדור קודם, והוא אמור גם לעשות עבודה טובה יותר בהמלצת אנשי קשר ואפליקציות לשיתוף.
 
מצב ממוקד
 
מצב פוקוס הוא אחת מכמה תכונות אנדרואיד 10 עיקריות.
אחת מהתכונות הבולטות יותר הפונות למשתמשים עם אנדרואיד 10 היא מה שמכונה Focus Mode, הרחבה של חבילת Digital Wellbeing. בקרה דיגיטלית מקבלת גם תכונה נוספת בזכות בקרת הורים משולבת. גוגל כבר הציעה כלים להורים באמצעות אפליקציית Family Link, אך התמיכה מחוץ לקופסה היא  מבורכת.
 
גישה מהירה יותר להגדרות
 
הגדרות קישוריות אנדרואיד  באפליקציות.
כבר קל מאוד להחליף אפשרויות Wi-Fi, Bluetooth ואפשרויות קישוריות אחרות, אך גוגל מקלה על התהליך הזה מעט כשאתה נמצא באפליקציות. היכנס לחלונית ההגדרות.
 
ניתן להזמין חלון מוקפץ חדש על ידי אפליקציות במצבים מסוימים. גוגל נותנת את הדוגמא להפעלת דפדפן במצב מטוס. הדפדפן יכול כעת לומר למשתמשים להפעיל Wi-Fi ואז להזמין אוטומטית את לוח ההגדרות.
 
פרטיות
 
גוגל הופכת את איזור השליטה בפרטיות לאפליקציות להרבה יותר נוח, ברור וזמין עם אפשרות לראות אילו אפליקציות ביקשו גישה להרשאות ספציפיות. כעת תוכלו גם לבחור האם לתת לאפליקציות גישה תמידית למיקום שלכם, או גישה רק כאשר אתם משתמשים באפליקציה.
 
תמלול בזמן אמת 

פיצ’ר חשוב באנדרואיד 10 שייך  לעולם הנגישות עם Live Caption. כאשר אתם רואים סרטון שקיבלתם בווטסאפ, או ביוטיוב. לחיצה אחת תאפשר לכם לקבל תמלול מלא ובזמן אמת של הנאמר. הכלי אולי מיועד לכבדי שמיעה, אבל רלוונטי פחות או יותר לכולם – למשל כשאתם לא יכולים להאזין בווליום גבוה, או כשאתם מתקשים להבין את האנגלית של הדובר