עובדי אינטל ישראל יקבלו בונוס של 3 משכורות

יום א', 26 בינואר 2020
חברת אינטל הבינלאומית מציינת  שיא ההכנסות ברבעון הרביעי עמד על 20.2 מיליארד דולר, עלייה של 8 אחוזים בהשוואה לשנה שעברה. ההכנסות לשנה שלמה קבעו שיא כל הזמנים של 72.0 מיליארד דולר, עלייה של 2 אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד בצמיחה וניתוח נתונים.
 
החברה הציגה רווחים מצטיינים ברבעון הרביעי למניה (EPS) של 1.58 דולר (1.52 דולר על בסיס שאינו GAAP).
בשנת 2019, אינטל הניבה שיא של 33.1 מיליארד דולר מזומנים מפעילות ו-16.9 מיליארד דולר של תזרים מזומנים חופשי, והחזירה כ -19.2 מיליארד דולר לבעלי המניות.
בין גילויי המאזן:
פעילות ה-PC צמחה ברבעון הרביעי ב-2%, ובאופן כללי, הייתה טובה יותר מהמצופה במהלך השנה החולפת. אחת הסיבות העיקריות לכך היא שמיקרוסופט הפסיקה לתמוך ב-Windows 7, ורבים רכשו מחשבים עם מערכת הפעלה חדשה. המגמה הזאת אמורה להימשך גם ברבעון-שניים הקרובים.
אינטל התמודדה עם קשיים לענות על הביקוש למעבדים, ולכן גם איבדה לקוחות לטובת AMD, אך חלק גדול מההכנסות שלה נדחו לרבעון הקרוב.
 
בשנה זו (2020) צופים הכנסות שיא בסך 73.5 מיליארד דולר ורווחים "מובטחים" של כ -19.0 מיליארד דולר.
על רקע זה בישראל תעניק החברה לעובדים בונוס של כ-3 משכורות.

השכר השוטף לעובדי קו היצור באינטל אינו גבוה אך החברה מציינת שורת הטבות . ביניהן 

החברה נותנת לעובדים בארץ מענק כזה כבר ארבע שנים ברציפות; השנה עמד הבונוס בסימן שאלה, לאור משבר השבבים העולמי - אך דו"חות אינטל הפתיעו והציגו צמיחה מורגשת בהכנסות.

אינטל ישראל מעסיקה כיום כ-10,000 עובדים, 7,000 מהם בתחום הפיתוח ו-3,000 בתחום הייצור. מרבית עובדי הייצור של החברה מועסקים במפעל בקרית גת ועובדי הפיתוח נחלקים בין מספר אזורים: המרכזי בחיפה ובאזור המרכז בפתח תקווה, תל אביב ויקום. בקרוב מתכוונת אינטל לכנס את כל עובדי מרכז הפיתוח במרכז לבניין חדש אותו היא מקימה בפתח תקווה.

המנכ"ל החדש יחסית של אינטל בוב סוואן (בתמונה) מציין כי בונוסים ניתנים כמדיניות לרוב עובדי החברה והם משקפים את הצלחת החברה ורווחיותה.