מנכל חדש ל-SpaceIL: שמעון שריד

יום ה', 6 בפברואר 2020

 

 

שריד יכנס לתפקיד במרץ 2020 ויוביל את תכנית "בראשית 2"

אנרגיה מחודשת לתוכנית החלל "בראשית 2".

שבועיים לאחר שהודיעה SpaceIL על מענק של מיליון דולר מקרן משפחת בלווטניק, מודיע  הועד המנהל של עמותת SpaceIL על מינוי מנכ?ל חדש, תא?ל (מיל?) שמעון שריד. שריד יהיה אמון על הובלת העמותה ובמסגרת זאת התנעת תכנית החלל "בראשית 2", במטרה לקדם בניית חללית ישראלית בלתי-מאוישת נוספת - משימה המשלבת אתגרים בתחומי הטכנולוגיה יחד עם יצירת השראה חינוכית-טכנולוגית לבני נוער. 

שריד, שיכנס לתפקיד ב-1 במרץ, 2020, בעל ניסיון הנדסי, פיקודי וניהולי רב שנים. הוא כיהן בשורה של תפקידי פיתוח, פיקוד וניהול בחיל האוויר במשך 28 שנים, ואף זכה בפרס ביטחון ישראל על תרומתו בפיתוח מערכת פורצת דרך.

בתפקידו האחרון שימש כראש להק ציוד בחיל האוויר (רלצ"ד). ב-15 השנים האחרונות כיהן שריד כמנכ"ל חברת "חץ הכסף" מקבוצת אלביט מערכות, וכן בתפקידים שונים כסמנכ"ל בחטיבת המל"טים של אלביט, במסגרת זאת היה היזם והמפתח של מערכת הרמס 900, ואף עסק בפיתוח הדורות הבאים של מערכות מטוסים ללא טייס בחברת אלביט. שריד בעל תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל מהטכניון ותואר שני במדעי הניהול במסלול המשולב של אוניברסיטת בוסטון ואוניברסיטת בן גוריון.

שריד יכנס לתפקיד המנכ"ל לאחר שבעת האחרונה שימש סמנכ"ל הכספים של SpaceIL, אורן אלקסלסי, כממלא מקום.

פרופ' יצחק בן ישראל, חבר הועד המנהל של SpaceIL ויו"ר סוכנות החלל הישראלית, אמר: "אנו מברכים על הצטרפותו של שמעון שריד ל-SpaceIL. אנו משוכנעים כי הכישורים והניסיון המגוון ורב השנים שהוא מביא עימו מתפקידיו הקודמים, יצעידו את SpaceIL קדימה ויסייעו בחידוש המשימה הלאומית".

SpaceIL ,עמותה ללא מטרות רווח, נוסדה ב-2011 מתוך מטרה לקדם מדע וחינוך מדעי וטכנולוגי בישראל. עם הקמתה, SpaceIL שמה לה למטרה לבנות את החללית הישראלית הראשונה ולהנחית אותה על הירח.

ב-4 באפריל 2019 הצליחה החללית ?בראשית 1? להילכד בשדה הכבידה של הירח ובכך מיצבה את ישראל כמדינה השביעית בעולם שהגיעה לירח ואת SpaceIL כגוף הפרטי הראשון בהיסטוריה לעשות זאת.

צוין כי SpaceIL מאמינה בלהט ב"השראה מתוך עשייה". לפיכך, הצוות ממשיך לתכנן את המסע הבא לירח לצד פיזור הזרעים לפריחתם של מהנדסים, מדענים ויזמים שיתגבשו לדור העתיד של מגשימי החלומות. לפרטים נוספים: